VISC pārstāve Kristīne Ilgaža Dienai norādīja, ka kopumā tika veikti trīs testa mēģinājumi, kuros iesaistīja arī skolēnus. Saskaņā ar noslēgto līgumu SIA Datorikas institūts DIVI bija jānodrošina nevainojama sistēmas darbība ar vismaz 3000 klientu vienlaicīgu piekļuvi. Tomēr pēc izmēģinājumiem secināts, ka nav iespējams to nodrošināt pat 1500 klientiem. «Tā programma strādā, bet kvalitāte mūs nepārliecināja, lai mēs varētu garantēt, ka viss būs kārtībā. Līdz ar to mēs nevēlējāmies riskēt,» skaidro K. Ilgaža. Viņa arī piebilda, ka nav bijusi prasība obligāti šādu iespēju nodrošināt. Galvenais ieguvums no jaunās sistēmas būtu bijusi resursu ekonomija, jo nevienam papildus eksāmena darbi nebūtu jālabo, kā arī skolēni savus rezultātus varētu uzzināt uzreiz.
VISC gan norādīja, ka neatsakās no ieceres realizēt eksāmenu informātikā tiešsaistes režīmā un šo iespēju piedāvās turpmākajos mācību gados. Tagad notiks programmas uzlabošana. Savukārt Datorikas institūts DIVI saņems atlīdzību par to, kas ir izdarīts, bet tā nebūs pilna līguma summa. Patlaban gan vēl nav zināms, cik lielu daļu no kopējās summas, kura ir 9600 latu, institūts saņems, uzsvēra K. Ilgaža. Tāpat nav zināms, vai nākamgad sadarbība tiks turpināta ar šo pašu firmu, jo jāveic būs jauns iepirkums.
Ideja par to, ka nākotnē arī citi valsts pārbaudes darbi varētu notikt tiešsaistē, VISC šobrīd ir, bet ļoti aptuveni aprēķini liecina, ka viena pārbaudes darba sagatavošana izmaksātu vairāk nekā miljonu latu. Šādu līdzekļu pašreiz neesot.
Informātikas eksāmenu, kurš notiks 27. un 28. maijā, šogad izvēlējušies kārtot 4802 11. un 12. klašu skolēni.