37% Latvijas iedzīvotāju pēc 50 gadu vecuma norāda, ka redz sevi startējam biznesā. Salīdzinājumam - tikai 33% senioru Igaunijā un 32% Lietuvā. Kopumā Latvijā 79% senioru ir visnotaļ pozitīva attieksme pret citiem biznesa uzsācējiem.
Labu piemēru rāda veselības tautskolotāja Inese Ziņģīte (76), kuras ideja par rāpošanas trenažieri konkursā Firmas noslēpums savulaik ieguva skatītāju simpātiju balvu.
Uz jautājumu, kur rodas biznesa idejas, I. Ziņģīte atbild lakoniski: «Jebkurā vecumā iespējams mainīt dzīvesveidu. Pēc 50 gadu vecuma cilvēkam jādod sev fiziski viss labākais! Rūpējoties par veselu ķermeni, dzimst veselīgas idejas.»
Latvijas seniori uzņēmējus uztver pozitīvi, vienlaikus saistot ar atbildību sabiedrības priekšā. Viņi ir pārliecināti, ka uzņēmēji «ir tradicionāli» un «domā, ka cilvēkiem ir jāseko likumiem» (70%). Salīdzinājumam tā norāda tikai katrs ceturtais jaunietis no 20 līdz 29 gadiem. Vecāka gadagājuma cilvēki Latvijā biežāk par citiem uzsver, ka uzņēmēji rūpējas par sabiedrību (58%) un viņiem ir svarīga valsts drošība (83%).
«Dati liecina, ka vecāka gadagājuma cilvēki ir paredzamāki un vairāk ievēro likumus salīdzinājumā ar jauniešiem. Visticamāk, senioru uzsāktais bizness būs mazāk riskants un tas būs ilgtspējīgāks.
Tāpat skaidrs, ka šiem uzņēmumiem mazāk tiks izmantota nodokļu optimizācija un vidējā nodokļu nomaksa būs lielāka,» atzīst Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) zinātniskais līdzstrādnieks un pētnieks Aivars Timofejevs.