Savukārt paša uzņēmuma rīcība - pirms vēršanās Konkurences padomē (KP) aizdomās par pretlikumīgu vienošanos starp uzņēmumiem, kas piedāvāja izcirst elektrolīnijas apdraudošos kokus par aizdomīgi augstām cenām, par to skaļi paziņojot medijiem - saņēmusi skarbu kritiku no KP. Padome aizrāda, ka tādā veidā šie uzņēmumi par gaidāmo pārbaudi ir labu laiku iepriekš brīdināti, ļaujot likvidēt pierādījumus.
Uz dīvainībām elektrolīniju aizsargjoslu izciršanas izmaksās pirmais sabiedrības uzmanību vērsa Saeimas deputāts Edvards Smiltēns (Vienotība). Viņš norādīja uz aizdomīgi lielajām izmaksām par viena elektrolīniju apdraudoša koka nociršanu, kuras Sadales tīkls nosaucis vēstulē Saeimai. Kā norādīja deputāts, šīs summas aptuveni desmitreiz pārsniedz tirgus cenu privātajā sektorā.
Sadales tīkla vadība gan steidza taisnoties, ka vēstulē norādītas vien uzņēmumu piedāvātās cenas un Sadales tīklam tās jau šķitušas aizdomīgas, tādēļ iepirkuma konkurss atcelts. Tas arī paziņoja, ka vērsīsies KP par iespējamo nelikumīgo vienošanos starp konkursa dalībniekiem.
KP par to nav sajūsmā. «A/s Sadales tīkls rīcība ir neatgriezeniski likvidējusi iespēju veikt pilnvērtīgu un maksimāli efektīvu izmeklēšanu,» teikts pirmdien izplatītajā KP preses relīzē. Padome Sadales tīkla iesniegumu pieņems izskatīšanai, bet aizrāda: «Šāda rīcība nav vērsta uz pārkāpuma atklāšanu, bet tieši pretēji - uz cenšanos mazināt savu atbildību par nepamatoti novēlotu reaģēšanu uz iespējami apšaubāmu iepirkumu, turklāt tikai pēc tam, kad par to jau publiski izteikušies plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.»
Saeimas deputāti Andrejs Elksniņš (SC) un Romāns Naudiņš (NA) vērsās ar iesniegumu pie ģenerālprokurora, lūdzot izvērtēt iespējamo koruptīvo noziedzīgo nodarījumu veikšanu no uzņēmuma atbildīgo amatpersonu puses. Prokuratūra iesniegumu pārsūtīja KNAB, un birojs to izskatīs un sniegs atbildi, norādīja KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs.