Nacionālās apvienības nopietnākais konkurents ir Vienotība, kura pēc vēlēšanām var arī kļūt par tuvāko sabiedroto. Abas partijas jau vienojušās - ja labējie spēki iegūs koalīcijas veidošanai nepieciešamo atbalstu, tad domes priekšsēdētāja amatam deleģēs to saraksta līderi, kura pārstāvētā partija būs ieguvusi lielāku vēlētāju atbalstu.
Latvijas Jūras medicīnas centra valdes priekšsēdētājs J. Birks šajās vēlēšanās vairs nekandidē. Visu Latvijai!-TB/LNNK sarakstā ar otro numuru ir pieteikts pieredzējušais politiķis Aleksandrs Kiršteins, kura politiskā darbība aizsākās atmodas laikā LNNK rindās. Varētu teikt, ka viņš ir atgriezies pie savām saknēm pēc tam, kad pabijis vairākos citos politiskajos spēkos - arī Tautas partijā un Zaļo un Zemnieku savienībā. Viens no apvienības līderiem, Saeimas frakcijas priekšsēdis Einars Cilinskis skaidro, ka A. Kiršteina iekļaušana saraksta galvgalī nav saistīta tikai ar viņa pieredzi, bet arī ar to, ka «viņam kā arhitektam ir skatījums uz pilsētas attīstību». Sarakstu veidojot, ir ņemtas vērā katra zināšanas, pieredze, aktivitāte un atpazīstamība noteiktā sabiedrības daļā, skaidro E. Cilinskis.
Nākamie divi kandidāti - Dainis Locis, kuram ir pieredze pašvaldību darbā, un satiksmes jomas eksperts Ingus Kļaviņš augstās vietas sarakstā ieņem kā Rīgas nodaļas līdzpriekšsēdētāji. Pirmo piecnieku noslēdz finansists Ģirts Lapiņš, kurš ir pastiprināti analizējis Rīgas budžetu. Nauri Puntuli komandas veidotāji aicina uzlūkot ne tik daudz kā populāru operdziedātāju, bet gan kā kultūras ministres padomnieku, kura pieredze varētu noderēt 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Sarakstā ir arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis Jurģis Klotiņš - kolēģi cer, ka viņš varētu piesaistīt kristīgos vēlētājus.
Liela daļa uzvārdu ir mazāk zināmi - ar nelieliem izņēmumiem, pie kuriem var minēt arī studentu Tomu Bordānu, kurš ir tieslietu ministra Jāņa Bordāna dēls. Jaunietis ir pieteikts viens no pēdējiem - tāpat kā LU doktorants Edvards Ratnieks, kurš sabiedrības uzmanību ieguva laikā, kad bija Studentu apvienības prezidents. Vēlētājiem varētu būt pazīstams arī Andris Lācis, kurš savulaik vadīja SIA Rīgas nami, bet šo amatu atstāja pēc nesaskaņām ar domē tagad pie varas esošajiem spēkiem. VL-TB/LNNK tagad nav pārstāvēta Rīgas domē, bet tās sarakstā ir četri domes deputāti - Jānis Atis Krūmiņš, Jānis Mārtiņš Skuja, Aldis Bukovskis un Jānis Vahers, kuri ievēlēti no Pilsoniskās savienības. Viņi domē piesaka sevi kā biedrības Demokrātiskie patrioti pārstāvji. Visticamāk, ka nu jau - bijušie, jo biedrība iepriekš paziņoja, ka pašvaldību vēlēšanās nestartēs kopā ar VL-TB/LNNK, jo tā negrib noslēgt rakstisku vienošanos. Ja kāds deputāts kandidēs vēlēšanās no šī saraksta, tad viņš vairs nebūšot biedrībā.
Nacionālās apvienības kandidātu sarakstā ir daudz jauniešu, no kuriem daļa strādā Saeimas frakcijā, vai arī par deputātu palīgiem. To var skaidrot ar Visu Latvijai! veidošanas principu, izteikti piesaistot partijai tieši jaunus cilvēkus.