No otras puses, viņa no VL-TB/LNNK frakcijas atšķirīgo balsojumu par šo iniciatīvu varot interpretēt kā vēlmi saglabāt komisijas vadītāja amatu, tāpēc I. Latkovskis nolēmis no tā aiziet. Ceturtdien viņš pieļāva kādu pārējas periodu līdz jauna priekšsēža izvēlei, «bet tas ir tikai laika jautājums».
A. Judins žurnālistiem atzina, ka bijis pārsteigts par komisijas priekšsēdētāja reakciju uz viņa jautājumu, jo iepriekš komisija bija pieņēmusi aicinājumu 16. martu un 9. maiju neizmantot politiskiem nolūkiem, par kādu deputāts uzskatīja VL-TB/LNNK ierosinājumu noteikt atceres dienu 16. martā dažas dienas pirms šī datuma. Priekšlikumu Saeima ceturtdien noraidīja, bet I. Latkovskis balsojumā nepiedalījās. Pēc sēdes I. Latkovskis ar A. Judinu satikās, un šo sarunu I. Latkovskis raksturoja ar vārdiem, ka «pārpratums ir noskaidrots».
Vairāki komisijas deputāti uzskata, ka šis notikums varētu būt tikai kā pēdējais piliens, jo I. Latkovskis atrodoties kā spīlēs, kur «viņu no vienas puses uzmanot frakcijas kolēģi, bet no otras puses - jāsaņem Saskaņas centra pārmetumi», un gan vieni, gan otri cenšoties panākt nostāšanos vienā vai otrā pusē, bet komisijas vadītājs cenšoties stāvēt pāri politiskajām interesēm. VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars apgalvoja, ka frakcija «ciena I. Latkovski un atbalsta to, ko viņš dara», uzskatot, ka viņam jāturpina arī vadīt komisiju. Kad I. Latkovskis, nebūdams nevienas partijas biedrs, piekritis kandidēt no Nacionālās apvienības saraksta, viņš iepazīstinājis ar saviem uzskatiem, bet viedokļu atšķirība netraucējot strādāt kopā.
Sabiedrības saliedētības komisija ir jauna komisija, kuru pēc Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK iniciatīvas izveidoja tikai šajā Saeimā agrākās Pilsonības likuma izpildes komisijas vietā. Daži deputāti atminas, ka iepriekšējā komisijā bijis tik garlaicīgi, «ka reizēm kāds deputāts iesnaudās». Arī Ainars Latkovskis (Vienotība) uzskata, ka I. Latkovskim jāpaliek amatā, «jo viņš nodrāztajā integrācijas tēmā ienesa svaigumu, nespēlējās ar klišejām, Ilmāram ir nacionālā stāja, bet viņš komisiju redz kā vietu, kur var meklēt kompromisus». A. Latkovskis arī redz, ka komisijas priekšsēdis neizmanto šo jautājumu politiskiem mērķiem, tāpēc - ja būs nepieciešams, lūgs komisiju apliecināt I. Latkovskim vēl vienā uzticības balsojumā, ka deputāti vēlas atturēt viņu no posteņa atstāšanas.