S. Pildava uzsver, ka nauda nav vienīgais cēlonis un VP saskaras ar līdzīgām problēmām kā armija: «Konkurss koledžā katru gadu ir arvien lielāks, taču daudzi to neiztur, piemēram, veselības problēmu, biogrāfijas vai nepietiekamas fiziskās sagatavotības dēļ. Tā latiņa, kas jāpārvar, lai iestātos policijā, ir diezgan augsta.»
Tomēr VP pārstāvji apgalvo, ka kadru trūkums darba kvalitātei šobrīd netraucē un «ar pamatfunkcijām pat visgrūtākajos laikos policija tiek galā». Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers gan pagājušajā nedēļā intervijā LTV vilka paralēles starp darbinieku neesamību un aizdomīgi straujo noziedzības samazinājumu Kurzemē un Zemgalē. Piemēram, salīdzinot ar pērno gadu, Kurzemē par 17,4% samazinājies noziedzību skaits. «Es domāju, ka nav tā, ka cilvēki būtu kļuvuši apzinīgāki. Ja paskatāmies, šāds jautājums pērn tika izvirzīts par Rīgas reģionu, kur bija ievērojams noziedzības samazinājums, tad šogad Rīgas reģionā ir noziedzības pieaugums. Kurzemē ir visvājāk nokomplektētā policija ar vislielāko darbinieku trūkumu, tamdēļ ļoti daudz varbūt paliek arī nereģistrēti [noziegumi] vai arī pieņemti lēmumi, kur atteikts uzsākt procesu,» viņš pauda, uzsverot, ka ir vairāk jākontrolē policijas lēmumi, ar kuriem tiek atteikta kriminālprocesu ierosināšana.
Kriminālpolicijas šefs Andrejs Grišins apgalvo, ka šādiem izteikumiem nav pamata: «Tiek pārbaudīts, vai lēmums atteikt ierosināt kriminālprocesu ir pamatots. Ārpus Rīgas izskata gandrīz visus šos materiālus, bet Rīgas reģionā prokuratūrai tādas kapacitātes nav, taču tiek izskatītas visas sūdzības un arī pārējie materiāli izlases kārtībā. Ja mēs runājam, vai tieši pieņemtie lēmumi par atteikumu ierosināt kriminālprocesu skaitu ir ietekmējuši Kurzemes un Zemgales reģiona, kā prokurors saka, noziedzības stāvokli, tā nebūt nav. Pašlaik man nav precīzu datu, taču abi reģioni ziņo, ka šogad četros mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, atteikumu lēmumu skaits ir samazinājies. Ja ar atteikuma materiāliem policija mēģinātu samazināt noziedzības stāvokli, tad attiecīgi atteikumu materiāliem krasi vajadzētu pieaugt.» A. Grišina rīcībā esošā informācija liecina, ka Kurzemē noziedzība samazinājusies tieši Liepājas, Ventspils un Saldus iecirkņos, bet Zemgalē - Jelgavas, Jēkabpils un Bauskas.
Jāatzīmē, ka, lūgts Dienai plašāk komentēt savus pagājušās nedēļas izteikumus, arī pats Ē. Kalnmeiers nu saka ko citu: «Attiecībā uz noziedzības straujo samazināšanos Kurzemē atbildīgajām amatpersonām vajadzētu izanalizēt un apkopot šo pozitīvo pieredzi un ieviest to citos reģionos.»
S. Pildava izsaka cerības, ka vakanču skaits samazināsies, taču atkārtoti uzsver, ka VP ar savu darbu tiek galā: «Grūtie laiki ir iemācījuši dzelžainu iekšējo resursu mobilizēšanu un plānošanu. Protams, vienmēr ir, kur tiekties.»