A. Saleha atkāpšanos un demokrātisku varas maiņu. Pēdējie notikumi radījuši stipras bažas, ka Jemenā varētu izcelties pilsoņu karš, kas jau tā vāji pārvaldīto valsti varētu padarīt nekontrolējamu.
Paliks līdz nāvei
Tūkstošiem A. A. Saleha režīma pretinieku svētdien izgāja Sanas ielās, lai beidzot panāktu tautā nemīlētā prezidenta atkāpšanos. A. A. Salehs kopš jūnija, kad viņš tika ievainots uzbrukumā prezidenta pilij, atrodas kaimiņvalstī Saūda Arābijā, bet visiem iespējamiem līdzekļiem ir centies saglabāt varu.
Tomēr režīmam paklausīgie bruņotie spēki atklāja uguni pret miermīlīgajiem un neapbruņotajiem protestētājiem. Apšaudēs ar A. A. Saleha kaujiniekiem iesaistījās karavīru vienība, kas ir pakļauta ģenerālim Alī Mohsinam el Ahmaram, kurš pirms dažiem mēnešiem pievienojās opozicionāriem.
Pirmdien drošības spēki sākuši šaut uz vienu no protestētāju nometnēm netālu no Pārmaiņu laukuma, kas ir kļuvis par režīma pretinieku protestu simbolu. Protestētāji uz to reaģējuši, metot šāvējiem ar akmeņiem. Tam sekojušas jaunas šāvienu zalves. Tikmēr citi mierīgi sēdējuši savās teltīs un zelējuši stimulējošus augus. «Mēs šeit paliksim līdz nāves brīdim,» sacīja 32 gadus vecais protestētājs Vuheibs el Jusefi. «Kādēļ gan mums būtu jābaidās? Mēs pie tā esam pieraduši.»
Arī citviet pilsētā dzirdēti šāvieni un sprādzieni, un mediķi vietējās slimnīcās pavēstīja, ka pirmdien vien nogalināti aptuveni 30 cilvēku. Kopš svētdienas ievainoto skaits pārsniedzis tūkstoti.
Dumpinieki pirmdien bez neviena šāviena ieņēma elites bruņotās vienības Republikas gvardes bāzi Sanas ziemeļos. Iebrucēju vienīgie ieroči bijuši koka nūjas un akmeņi. Bāzē esošie karavīri arī neesot izšāvuši nevienu lodi un aizbēguši, aiz sevis atstājot lielu daudzumu ieroču un munīcijas. «Tas ir neticami. Mēs rīkojāmies tā, it kā mums, nevis karavīriem būtu šaujamieroči,» aģentūrai AP sacījis kāds dumpinieks. «Atlikušie režīma sekotāji beidzot padosies, jo mūsu griba ir daudz efektīvāka par ieročiem.»
Tomēr viņa optimisms bija pāragrs, jo arī otrdien Sanas centrā turpinājās intensīvas apšaudes. A. M. el Ahmara spēki daudzviet bijuši spiesti atkāpties, jo valdības spēku snaiperi viņus apšaudījuši no augstceltņu jumtiem. Pirmdien Sanā nogalināti vismaz deviņi cilvēki.
Vardarbība piespiedusi tūkstošiem ģimeņu atstāt Jemenas galvaspilsētu un doties uz salīdzinoši mierīgākajiem lauku rajoniem. Savukārt palikušie slēpjas savās mājās un dzīvokļos, tādēļ pilsēta esot kā izslaucīta.
Amerikāņi atturīgi
Neskatoties uz pēdējo dienu plašo asinsizliešanu, ASV nav nākušas klajā ar skarbiem paziņojumiem, kuros mudinātu atkāpties savu līdzšinējo sabiedroto A. A. Salehu. Amerikāņi tikai izteikuši sarūgtinājumu par traģiskajiem notikumiem un aicinājuši saglabāt mieru. «Šajā saspringtajā situācijā mēs aicinām visas puses izrādīt savaldību,» teikts ASV vēstniecības paziņojumā. «Mēs aicinām visas puses atturēties no darbībām, kas izraisa vardarbību. Mēs nosodām rīcību, kas apdraud centienus sasniegt politisku risinājumu krīzei.»
Daudzi A. A. Saleha pretinieki pēdējo dienu notikumus Jemenā salīdzina ar cīņām Lībijā, kur dumpiniekiem ar NATO gaisa spēku palīdzību izdevās gāzt diktatoru Muammaru Kadāfi. «Starptautiskā sabiedrība šeit nedara pilnīgi neko,» kāds protestētājs sacījis amerikāņu laikrakstam The New York Times. «Viņi iesaldēja Lībijas finanses, viņi palīdzēja Lībijas dumpiniekiem, bet mūsu labā viņi nedara neko.»