Sezona teātrī sākusies ar neziņu - iespējams, šis ir pēdējais radošais cēliens, pirms Lāčplēša ielas telpās sāksies ilgi gaidītā rekonstrukcija. Bažas rada fakts, ka JRT nebūs nekādas ietekmes rekonstrukcijas projekta izvēlē. A. Hermanis uzsver: «Visa teātra vārdā gribu pateikt - ja ēku rekonstruēs tas pats arhitektu birojs, kas to darīja Krievu drāmas un Nacionālajā teātrī, jums jāzina - tas ir pret mūsu vēlmi.» Teātra kritēriji ēkas rekonstrukcijai, ko paredzēts pabeigt 2016. gadā, ir vēsturiskās auras - «Smiļģa mājas spoku gara» - saglabāšana un funkcionalitāte.
Raksturojot jauno sezonu, A. Hermanis neizceļ kādu izrādi kā sensacionālu, bet norāda, ka ir mainījies Latvijas teātra konteksts: «Tik ļoti dzīvu, enerģisku teātra procesu, šķiet, neesmu piedzīvojis. Teātris Latvijā šobrīd runā aktuālā un mūsdienīgā valodā.» Mainījušies nav JRT kritēriji jaunu režisoru izvēlē - spēja izmantot aktieru potenciālu. «Režisoriem jārēķinās ar JRT aktieriem, kas ir mūsu lielākā bagātība. To varētu salīdzināt ar Steinway klavierēm - ne visi pianisti māk izmantot šī instrumenta potenciālu.»
Līdz aprīlim JRT būs vēl pieci jauniestudējumi, pavasara repertuāru, tai skaitā A. Hermaņa iestudējumu, izziņos atsevišķi. Sezonu teātris atklāja ar Žordi Galserāna lugu Grenholma metode, kuru iestudējis Ģirts Ēcis. A. Hermaņa atradums ir Īzaka Baševisa-Zingera stāsti, kurus viņš apvienojis izrādē Kabalas noslēpumi (pirmizrāde 27. septembrī). A. Hermanis cer, ka izrāde nenokļūs kādā «snaudošā antisemītisma kontekstā», jo, lai arī skatītājus gaida tikšanās ar ebreju izcelsmes dziedātāju Eimiju Vainhausu un klezmeru mūziku, izrāde nav par ebrejiem un par kabalu nekādu paskaidrojumu nebūs.
Kas ir atļautās tēmas un cenzūra teātrī, kā uz skatuves spēlēt mīlestību un seksu - uz šiem jautājumiem kopā ar aktieriem atbildes meklēs debitants JRT režisors Vladislavs Nastavševs, kurš iestudē Ivana Buņina Tumšās alejas (pirmizrāde 2. oktobrī) - 12 savstarpēji nesaistītus stāstus par mīlestību un kaisli. Gatis Šmits jaunajā sezonā iestudēs izrādi Pirmie aplausi - stāstu par 1205. gada notikumiem Rīgā, kad vācieši iestudēja pirmo izrādi Latvijas teritorijā. Māra Ķimele JRT režisēs Augusta Strindberga lugu Tēvs - stāstu par vīrieša personiskajiem piedzīvojumiem sievietes dēļ un nesaprašanos (pirmizrāde 23. janvārī) - un Pērlas Bakas romānu Austrumvējš, rietumvējš - jaunas viduslaiku kodeksa garā audzinātas ķīnietes stāstu par centieniem saprasties ar savu moderni domājošo vīru (pirmizrāde pavasarī).