BBC atgādina, ka piektdien Ziemeļkoreja paziņoja par piektā - līdz šim lielākā - kodolizmēģinājuma sprādziena veikšanu. Citas valstis konstatējušas, ka tā jauda bijusi 10-20 kilotonnu. Starptautiskā sabiedrība jau nosodījusi kodolizmēģinājumu, kas ir pretrunā ar ANO rezolūcijām. Papildus līdz šim jau noteiktajām ANO Drošības padomes, Japānas un Dienvidkorejas sankcijām par jaunu sankciju iespējamu ieviešanu pavēstījušas ASV.
Avots Dienvidkorejas bruņotajos spēkos pastāstījis Yonhap, ka Dienvidkorejas slepenajā plānā paredzēti īpaši triecieni pret Phenjanas rajoniem, kuros izvietoti Ziemeļkorejas valdības objekti. «Pilsēta tiks pārvērsta pelnos un izdzēsta no kartes,» teicis avots. Dienvidkorejas plāns par iespējamo uzbrukumu Phenjanai esot atklāts Dienvidkorejas parlamentam pēc piektdien notikušā izmēģinājuma.
BBC korespondents Dienvidkorejā Stīvs Evanss gan izteicies, ka Dienvidkoreja konfliktā ar kaimiņvalsti izmanto tādu pašu asinis stindzinošu retoriku, kādu Ziemeļkoreja lieto pret Dienvidkorejas valdību Seulā.
Pašlaik Dienvidkorejā atskan kritiskas balsis, ka valdības centieni izolēt Ziemeļkoreju nav nekādi mazinājuši Ziemeļkorejas līdera Kima Čen Una kodolambīcijas.
ANO rezolūcijas aizliedz Ziemeļkorejai veikt jebkādus kodoltehnoloģiju vai raķeštehnoloģiju izmēģinājumus. Kopš Ziemeļkoreja veica pirmo kodolizmēģinājumu 2006. gadā, ANO jau piecas reizes noteikusi sankcijas pret to.