Mēs trešdien (intervija notika piektdien) redzējām, kā pēc Valsts prezidenta un premjerministres iknedēļas tikšanās abi kā vienu no trim valdības lielajām prioritātēm līdztekus drošībai un ekonomikas debirokratizācijai minēja demogrāfiju. Abas pēdējās tēmas ieņem lielu vietu jūsu kopā ar kolēģiem zinātniekiem un uzņēmējiem nule kā publicētajā pētījumā – grāmatā Turbulence kā virzītājspēks. Latvijas cilvēki un tautsaimniecība 150 gados, kas jau ir nopērkama grāmatveikalos. Arī alkoholisma postošo ietekmi uz Latvijas izaugsmi jūs tur esat pētījuši. Un – ko mēs redzam – Saeima tikko pieņēma ierobežojumus alkohola apritē. Vai tas tā ir sanācis, ka trāpījāt uz atslēgas jautājumiem, kas nāk politiskajā dienaskārtībā, vai pētījuma eksemplāri ir jau uzdāvināti amatpersonām Rīgas pilī, Saeimā un valdībā un no aizkulisēm jau sākuši ietekmēt procesu?
Es pazīstu, protams, cilvēkus no šīm aprindām, kuri ir ieinteresēti šajās tēmās un jau ir iepazinušies ar pētījuma saturu, bet vai es varētu apgalvot, ka tas kaut kādā mērā ietekmē politisko dienaskārtību? Redziet, mūsu prezidents jau vispār ir ieņēmis tādu ērtu pozīciju – viņš paskatās ērtas tēmas un kā tāds ombudsmens no malas pasaka "tas ir slikti, to vajag risināt", bet pats viņš to problēmu nepaceļ. Ja tu pasaki, ka demogrāfija ir problēma, tad nākamais solis būtu nākt ar kādiem priekšlikumiem, ko darīt. Iespējams, ar nepopulāriem. Ja mēs runājam par demogrāfiju, tad tuvākajos desmit gados tur ir gaidāmi
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 14. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €0.40