Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 11. augusts
Liega, Olga, Zita, Zigita

Juris Tihonovs

Covid-19 izcēlies Uhaņas tirgū

Divos zinātniski recenzētos pētījumos, kuri šonedēļ publicēti žurnālā Science, pētnieki aprakstījuši pārliecinošus pierādījumus, ka Covid-19 izcelšanās centrā bijis Ķīnas pilsētas Uhaņas jūras velšu un savvaļas dzīvnieku tirgus, vēsta BBC.

Pāvests Kanādā atvainojas par pārinodarījumiem katoļu internātskolās

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks sācis gandrīz nedēļu ilgu vizīti Kanādā, kas ir centrēta uz katoļu baznīcas oficiālu atvainošanos par pārinodarījumiem baznīcas pārvaldītajās internātskolās, kurās savulaik tika ievietoti valsts vēsturisko pamatiedzīvotāju (iezemiešu) bērni, vēsta Reuters.

Krievija atjaunojusi gāzes piegādi Vācijai pa cauruļvadu Nord Stream 1

Krievija atjaunojusi dabasgāzes piegādi Vācijai pa gāzesvadu Nord Stream 1 līmenī, kādā tā bija pirms desmit dienas ilgušās ikgadējās tehniskās apkopes sākšanas. Eiropas Savienībā pastāvēja bažas, ka Krievija pēc šī 10 dienu pārtraukuma gāzes piegādi neatsāks, tā atbildot uz ES sankcijām, kas pret Krieviju noteiktas pēc tās iebrukuma Ukrainā.

Divas valstis sāk uzņemšanas sarunas ar ES

Eiropas savienība ar starpvaldību konferenci ir sākusi uzņemšanas sarunas ar Ziemeļmaķedoniju un Albāniju pēc tam, kad nedēļas nogalē tika parakstīta Ziemeļmaķedonijas vienošanās ar Bulgāriju, kas ļauj pārvarēt Sofijas līdzšinējo veto sarunu uzsākšanai, vēsta Euractiv. com. Tiek prognozēts, ka abu valstu uzņemšanas ES sarunu process varētu ilgt vairākus gadus.

Karstuma vilnis uzkurina meža ugunsgrēkus Dienvideiropā, liek atcelt pasākumus

Palielinoties jauna karstuma viļņa atnestajam postošajam sausumam un meža ugunsgrēkiem Dienvidrietumeiropā, vēl lielākas bažas radījušas meteorologu prognozes, kas paredz gaisa temperatūras strauju celšanos no šodienas Spānijā, Portugālē un Francijā, kā arī Itālijā un pat Apvienotajā Karalistē.

Džonsons pamet partijas līdera amatu, pagaidām turpinās vadīt valdību

Pēc daudzu ietekmīgu Lielbritānijas Konservatīvo partijas biedru aiziešanas no Apvienotās Karalistes valdības amatiem un pastiprinoties pret premjerministru Borisu Džonsonu vērstajām prasībām atkāpties, viņš vakar paziņoja, ka pamet partijas vadītāja amatu, bet turpinās pildīt premjerministra pienākumus līdz brīdim, kad partija izraudzīsies jaunu līderi, kas kļūs par jauno premjeru.

Piespriež cietumsodus par islāmistu terora uzbrukumiem Parīzē

Tiesa Francijā piespriedusi mūža ieslodzījumu džihādistam, kas piedalījās islāmistu terora uzbrukumos Parīzē 2015. gadā, kuros dzīvību zaudēja 130 cilvēku. Vēl 19 par teroristu grupas atbalstīšanu apsūdzētajiem piespriesti sodi – no nosacīta cietumsoda līdz vairāku gadu cietumsodam, vēsta France24.com.

Zelenskis brīdina par Krievijas naidīgajiem uzbrukumiem Ukrainai vēsturiskā nedēļā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka šī būs "vēsturiska nedēļa" Ukrainai, kurā Eiropas Savienības valstu līderi samitā vienosies, vai piešķirt valstij ES kandidātes statusu. Tajā pašā laikā viņš arī brīdinājis, ka Krievija šajā nedēļā, visticamāk, intensificēs savus "naidīgos uzbrukumus".

Cenšas pārvērst Severodonecku par otru Mariupoli

Krievijas karaspēkam cenšoties nostiprināties Severodoneckas pilsētā Donbasā un turpinot intensīvas dzīvojamo rajonu un rūpniecības objektu apšaudes, palielinājušās bažas, ka krievu spēku ielenktā pilsēta var kļūt par otru Mariupoli, vēsta BBC.

Sāk Krievijas pasu dalīšanu Hersonā, Melitopolē

Ukrainas un Eiropas Savienības amatpersonas kritizējušas Krievijas varasiestāžu nedēļas nogalē sākto Krievijas pasu izsniegšanu okupētajos Hersonas un Zaporižjas apgabalos Ukrainā, vēsta UNIAN.

Kijivā nogādā Azovstaļ aizstāvju mirstīgās atliekas

Ukrainas galvaspilsētā Kijivā nogādāti no okupantu – Krievijas karaspēka – atgūto cīņās rūpnīcas Azovstaļ kompleksā Mariupolē dzīvību zaudējušo Ukrainas karavīru mirstīgās atliekas, atsaucoties uz Azovstaļ aizstāvju ģimeņu asociācijas paziņoto, vēsta UNIAN.

Briti sūtīs Ukrainai raķešsistēmas M270

Neraugoties uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina nedēļas nogalē izteiktajiem brīdinājumiem rietumvalstīm atturēties no tālāka darbības rādiusa raķešiekārtu piegādēm Ukrainai, Apvienotā Karaliste paziņojusi, ka, tāpat kā ASV, sūtīs uz Ukrainu vidēja darbības rādiusa daudzstobru raķešsistēmas, vēsta BBC

Referendumā mazina prezidenta varu

Kazahstānas Centrālā vēlēšanu komiteja (CVK) paziņojusi, ka gandrīz 80% balsojušo svētdien notikušajā referendumā atbalstījuši konstitūcijas grozījumus, kas decentralizē lēmumu pieņemšanas sistēmu valstī un atņem bijušajam ilggadējam prezidentam Nursultanam Nazarbajevam īpašo "nācijas līdera" statusu, vēsta RFE/RL.

HIMARS sistēmas pastiprinās ukraiņu triecienus

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs kritizējis ASV paziņojumu par daudzstobru raķešsistēmu HIMARS piegādāšanu Ukrainai kā tādu, kas palielina tiešas militārās sadursmes starp Krieviju un ASV risku. Viņš arī paziņoja, ka Kremlis netic Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska teiktajam, ka Ukraina neizmantos HIMARS uzbrukumiem Krievijas teritorijā, vēsta Meduza.io.

Dāņi lemj par iesaistīšanos ES kopējā aizsardzībā

Vēlētājiem Dānijā šodien referendumā jāizlemj, vaimainīt 30 gadus pastāvējušoizņēmumu, kas paredz valsts neiesaistīšanos Eiropas Savienības kopējā aizsardzības politikā. Svētdien publicētie aptaujas dati rāda, ka par izņēmuma atcelšanu gatavo balsot ap 65% no 4,3 miljoniem vēlētāju. Tomēr analītiķi ir uzmanīgi prognozēs, atgādinot, ka dāņi referendumos vairākkārt noraidījuši ciešāku integrāciju ES, vēsta Euractiv.com.

Viceprezidente aicina aizliegt uzbrukuma ieročus

ASV viceprezidente Kamala Herisa, apmeklējot masu apšaudes upura bēres nedēļas nogalē, aicinājusi aizliegt valstī automātiskos uzbrukuma ieročus, kas izmantoti arī šomēnes notikušajos neizprovocētajos slaktiņos, vēsta BBC.

"Savējos nepametam" neattiecina uz mirušajiem

Izrādījies, ka viens no Kremļa kara Ukrainā attaisnošanas propagandas saukļiem Svoih ņe brosajem! (Savējos nepametam!) nemaz nav tik visaptverošs, kā līdz šim pasniegts Krievijas medijos.