Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Juris Tihonovs

Ugunsgrēks izposta veco biržas ēku Kopenhāgenā

Kopenhāgena zaudējusi vienu no tās arhitektūras ikonām – liesmas izpostījušas XVII gadsimta vēsturisko biržas ēku, pēc izdegšanas otrdienas rītā sabrucis tās jumta tornis, kura smaile bija veidota kā četru pūķu kopā savītas astes, kas iesniedzās debesīs 56 metru augstumā, vēsta Associated Press.

Skolēns Somijā nošauj vienaudzi un ievaino divus

Divpadsmit gadu vecs pusaudzis otrdienas rītā nošāvis vienu un nopietni ievainojis divus tikpat vecus skolēnus Viertolas skolā Vantā pilsētā Somijā, atsaucoties uz policijas paziņoto preses konferencē, vēsta Somijas sabiedriskā raidorganizācija Yle. Ievainotie skolēni ievietoti slimnīcā.

Pēc ieraksta publiskošanas tūkstoši protestē pret Orbāna valdību Budapeštā

Tūkstošiem cilvēku otrdienas vakarā pulcējās uz protestu netālu no Ungārijas parlamenta ēkas Budapeštā, pieprasot ģenerālprokurora un arī premjerministra Viktora Orbāna atkāpšanos pēc tam, kad kādreizējās tieslietu ministres bijušais vīrs bija publiskojis informāciju, kas apsūdz valdību par iejaukšanos korupcijas izmeklēšanā, vēsta Reuters. Protestētāji devās gājienā no ģenerālprokuratūras uz parlamenta pusi, izkliedzot aicinājumus atkāpties, daudziem rokās bija degošas lāpas.

Pēc kuģa ietriekšanās balstā sabrūk tilts ASV

ASV Mērilendas štata gubernators Vess Mūrs izsludinājis ārkārtas stāvokli pēc tam, kad otrdien ap pusdiviem naktī kravas kuģa ietriekšanās tilta balstā Baltimorā izraisīja tā daļas sabrukšanu, vēsta Associated Press.

Krievu raķešu triecienā ievaino cilvēkus Kijivā

Pēc 44 dienu pārtraukuma Krievija naktī uz ceturtdienu atkal vērsusi masīvu raķešu triecienu pret Ukrainas galvaspilsētu Kijivu, kurā ievainojumus guva vismaz 13 cilvēku, to skaitā 11 gadu veca meitene, vēsta Ukrainska Pravda.

Vienojas par aizsargpasākumiem ES lauksaimniekiem pret importu no Ukrainas

Eiropas Parlaments (EP) un Eiropas Savienības Padome panākusi provizorisku vienošanos vēl uz gadu – līdz 2025. gada 5. jūnijam piemērot atvieglojumus lauksaimniecības produktu importam no Ukrainas, kas tika noteikti pēc Krievijas vispārējā iebrukuma šajā valstī 2022. gadā.

ES plāno nodevas graudu importam no Krievijas

Eiropas Savienība gatavojas tuvākajā laikā noteikt papildu nodevas graudu importam no Krievijas un Baltkrievijas, atsaucoties uz informētiem ES pārstāvjiem, vēsta Reuters.