Latvijā PČ translēs LTV7 kanālā, un tas būs redzams arī Eurosport, TSN, CCTV-5 un citos televīzijas kanālos ar plašu auditoriju. Tiek lēsts, ka Rīgā notiekošā čempionāta skatītāju auditorija visā pasaulē varētu sasniegt 55 miljonus.
Latvijas izlases sastāvā ir piecas dalībnieces: skips jeb kapteinis Iveta Staša-Šaršūne, Una Ģērmane, Zanda Bikše, Ieva Krasta un rezervē Dace Munča. Kanādā PČ debijas reizē 2010. gadā Latvijas izlase ar vienu uzvaru ieguva 12. vietu. Šogad komanda izvirzījusi mērķi uzlabot sniegumu un rezultātu. «Krāsim pieredzi, mācīsimies no pasaules labākajām spēlētājām un ceram uz progresu gan snieguma, gan rezultāta ziņā,» saka Una Ģērmane. Var gadīties, ka kādā no svarīgām epizodēm atkal būs jāliek partnerēm «berzt kā sava mūža pēdējo akmeni», kā vienreiz jau gadījies teikt Eiropas čempionātā. Spēles gaitā gan viņām par šādu frāzi smiekli nenāca, bet pēc tam meitenes to allaž atceras ar smaidu uz lūpām. Vienā komandā spēlējot jau vairāk nekā desmit gadu, tieši savstarpējo sapratni viņas uzskata par savu galveno trumpi.
Uz sava ledus priekšrocībām diez vai vajadzētu cerēt, jo nedēļu pirms čempionāta sākšanās ledu sāka gatavot Pasaules Kērlinga federācija (WCF), un tas katru reizi esot citāds, turklāt visām komandām vienāds. Cita lieta - savu līdzjutēju atbalsts. Kērlinga etiķete gan ir tāda, ka līdzjutēji ar aplausiem sveic labu metienu jebkuras komandas izpildījumā, bet par pretinieku sliktiem metieniem vai kļūdām jūsmot ir neētiski. Piemēram, kad Latvijas izlase 2010. gadā Kanādā uzvarēja ASV valstsvienību, publikas atbalsts bijis vētrains un pat arī ārpus halles jau labu laiku pēc spēles.
Ja kāds baidās, ka nav vērts iet klātienē skatīties nākamā gada Soču olimpisko spēļu dalībnieces darbībā, jo nezina kērlinga noteikumus, lai nesatraucas! Kērlinga popularizēšana ir viens no PČ rīkošanas motīviem, tāpēc paredzēts visus klātesošos nodrošināt ar iespēju Latvijas izlases spēļu gaitā austiņās klausīties profesionāļu komentārus par laukumā notiekošo.
Līdztekus pasaulē labāko komandu noteikšanai PČ šoreiz tiks noskaidrotas arī septiņas komandas, kuras piedalīsies 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs. Lai iegūtu ceļazīmi, divu pēdējo PČ summā jābūt septiņu labāko komandu pulkā. Pērn Latvijas izlase PČ nepiedalījās, tāpēc mērķis būs grūti izpildāms. Tad ir jākāpj teju uz pjedestāla, kas pagaidām nešķiet diez cik ticami. Tas gan nenozīmē, ka Latvijai pavisam nav izredžu kvalificēties Soču spēlēm. Tām komandām, kuras neiegūs ceļazīmi, šī gada rudenī būs kvalifikācijas turnīrs, un tajā Latvijas izlases izredzes konkurencē ar līdzvērtīgām komandām ir pietiekami labas.
Favorītu pulkā jāmin Kanādas, Zviedrijas, Vācijas un Skotijas komandas. Interesanti, ka šajā pasaules čempionātā nebūs pagājušā gada uzvarētāju. Pērn Kanādā pēc 29 gadu pārtraukuma zeltu ieguva Šveices kērlingistes, taču no tā sastāva Rīgā nebūs nevienas spēlētājas. Tāda ir kērlinga īpatnība, ka tiesības pārstāvēt savu valsti Eiropas un pasaules čempionātos iegūst valsts čempionu komanda. Atšķirībā no daudziem citiem sporta veidiem kērlingā izlasē nepulcējas labākie spēlētāji no visdažādākajiem klubiem vai komandām. Šī iemesla dēļ arī Latvijas izlasē šī gada beigās Eiropas čempionātā būs pavisam cits sastāvs, jo šī komanda šogad Latvijā ieņēma 2. vietu.