LM lietu sākusi izmeklēt jau pirms LNT sižeta par Kalkūnos novārgušo bērnu, jo ministrijā ar iesniegumu vērsusies bērna māte. LM ierosinājusi disciplinārlietu pret Kalkūnu vadītāju Skaidrīti Kazanovu, centra Sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītāju un Sociālās aprūpes nodaļas vadītāju, kuras no ceturtdienas uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku atstādinātas no amata.
M. Kupče pastāstīja, ka cietušā zēna māte telefoniski vērsusies ministrijā 9. septembrī. LM speciālisti pieprasījuši centra paskaidrojumus, un 16. septembrī ministrijā saņemts oficiāls mātes iesniegums. Tas pārsūtīts arī Veselības inspekcijai, par iespējamiem pārkāpumiem Kalkūnos informēta arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI). LM speciālisti šonedēļ devušies pārbaudē uz Kalkūniem. Pašlaik nav zināms, cik ilgi lietas izmeklēšana varētu turpināties. M. Kupče norādīja, ka agrāk par Kalkūniem līdzīgas sūdzības nav saņemtas un šis ir pirmais gadījums.
Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Kristīne Mieze teica, ka policija saņēmusi zēna mātes iesniegumu un pašlaik policija noskaidro lietas apstākļus, taču pagaidām kriminālprocess nav sākts. Ja policija izlems sākt kriminālprocesu, tiks norīkotas ekspertīzes, piebilda K. Mieze.
LNT raidījums Tautas balss šonedēļ ziņoja, ka Stradiņa slimnīcā nopietnā stāvoklī nogādāts zēns no Kalkūniem, kurš kopš dzimšanas ir invalīds un slimo ar cerebrālo bērnu trieku. Zēnam bijušas grūtības norīt barību, un viņa stāvoklis pasliktinājies. Zēns bija tā novārdzis, ka no viņa palikuši kauli un āda. Iespējams, viņš nav pienācīgi barots.
«Tas, ka viņš nav kārtīgi paēdis, ir skaidrs. No mūsu viedokļa nepaēšana bija nevis tāpēc, ka viņam nedeva, bet tāpēc, ka viņš nevarēja norīt, un to viņi laikam nepamanīja,» raidījumam atzinis P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Reanimācijas nodaļas vadītājs Pēteris Ošs.
Bērnu sociālās aprūpes centra Kalkūni uzdevums ir nodrošināt bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu, bērnu ar smagiem garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem, kuri nav sasnieguši četru gadu vecumu, un bērnu invalīdu ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem, kuri nav sasnieguši 25 gadu vecumu, sociālo un medicīnisko aprūpi un apmācību.BNS