53% albāņu nobalsojuši par sociālistu koalīciju bijušā Tirānas mēra Edi Ramas vadībā. Premjeram S. Berišam neizdevās tikt pārvēlētam uz trešo termiņu, turklāt kopš vēlēšanām politiķis iegrimis sev neraksturīgā klusumā un nav manīts sabiedrībā.
«Mēs turpinām pacietīgi gaidīt, kad mūsu sāncensis atzīs savu sakāvi,» triumfējošo E. Ramu citēja aģentūra Reuters. «Es gribu novēlēt viņam laimi privātajā dzīvē,» uzsvēra E. Rama, norādot, ka 68 gadus vecajam sāncensim sakāve varētu iezīmēt politiskās karjeras beigas.
Tomēr analītiķi ir pārliecināti, ka valdības maiņa Albānijā neiezīmēs būtiskas pārmaiņas valsts politikā, jo abi politiskie spēki savos uzskatos ir diezgan līdzīgi, rakstīja Deutsche Welle. Abi kā vienu no prioritātēm minējuši pievienošanos ES un solījuši radīt jaunas darbvietas, sekmēt ekonomisko izaugsmi un reformēt nodokļu sistēmu.
Rietumvalstis uzmanīgi vēros varas nodošanas procesu Albānijā, baidoties no jauniem saspīlējumiem, jo politiskā vardarbība līdz šim bijusi ierasta parādība Balkānu reģiona valstī.
Arī svētdien notikušajās vēlēšanās neiztika bez incidentiem. Pie kāda vēlēšanu iecirkņa apšaudē nogalināts opozīcijas aktīvists un ievainots kāds valdošās koalīcijas kandidāts.
Albānija 2009. gadā uzņemta NATO, taču ES ir piesardzīga pret Balkānu valsti. ES jau divreiz noraidījusi Albānijas centienus tikt uzņemtai kandidātvalsts godā. Brisele Albānijai pārmetusi, ka tai kopš komunistu režīma sabrukuma nekad nav izdevies noturēt caurskatāmas un godīgas vēlēšanas, kas atbilstu starptautiskajiem standartiem.