gadā, Rīgas ziedu laikos, kad Latvijas fotomākslas vārdu pasaulē jau nesa mākslinieki Egons Spuris, Gunārs Janaitis, Gunārs Binde, Leons Balodis un daudzi citi. «Viņš spēja iejusties otrā cilvēkā, tā stimulējot un atbalstot,» atceras Eiženija Freimane.
«Leģendāra, pretrunīga personība Latvijas fotomākslā. Viņš bija vadītājs, kurš atbilstoši tā laika iespējām centās organizēt fotomākslas jomu, un šodien ļoti daudziem fotogrāfiem ir jābūt viņam pateicīgiem,» saka fotogrāfs Vilhelms Mihailovskis, kuram Aivars Āķis asociējas ar izteikti latvisku pasaules skatījumu.
Aivars Āķis ir Latvijas Fotomākslinieku savienības dibinātājs (1987. gads) un Goda prezidents (no 1999. gada). Kopš 2002. gada viņš bija arī Latvijas Fotogrāfijas mākslas savienības FIAP (La Fᅢᄅdᅢᄅration Internationale de l'Art Photographique) Goda prezidents. No 1958. līdz 1973. gadam Aivars Āķis bija radio un televīzijas korespondents un redaktors, žurnālistiku studējis Maskavā un Sanktpēterburgā.
Ar fotografēšanu Aivars Āķis sācis aizrauties, mācoties Pāles septiņgadīgajā skolā (1941-1948). «Man vislielākā interese bija par to, kā attēls pamazām parādās vanniņā,» šo laiku viņš atceras kādā no intervijām (avots: virtuālā enciklopēdija Latvijas ļaudis). Aivaram Āķim piemitusi īpaša spēja veidot fotogrāfiju kolekcijas - viņš komplektējis visas Fotomākslinieku savienības un fotokluba Rīga kolekcijas, kas godalgotas starptautiskās izstādēs, to vidū ir arī Austrijā iegūtais Pasaules kauss (1997. gads) par Latvijas autoru fotokolekciju. «Man no tēva selekcionēšana ir gēnos,» sacījis mākslinieks, viņa tēvs Aleksandrs bija lauksaimnieks Valmieras pusē. Pirmajās fotoizstādēs Aivars Āķis piedalījās XX gadsimta piecdesmitajos, studējot Liepājas Pedagoģiskajā augstskolā, kur viņš nodibināja fotopulciņu.
Kopumā Aivars Āķis piedalījies vairāk nekā 400 Latvijas un starptautiskajās izstādēs, viņa darbi izstādīti Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Francijā, Vācijā, Dānijā, Taivānā, Somijā, Japānā, Dienvidāfrikā, Ķīnā, Austrālijā un citur. Izstādēs saņēmis vairāk nekā simt apbalvojumu. 1999. gada nogalē starptautiskās fotoizstādes Rīgai-800 noslēgumā Aivars Āķis izdzīvoja prieku un gandarījumu, saņemot Grand PRIX un FIAP specmedaļu par savu veidoto autorkolekciju. Viņam piešķirts valdības apbalvojums - 1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīme nr. 1104.
Pēdējā gaitā Aivaru Āķi viņam tuvie ļaudis izvadīja vakar.