VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Gruze Dienai pastāstīja, ka 10 zvanu ir liels skaits, jo ierasti vairāk tiek runāts par fizisko un emocionālo vardarbību. Tāpat jāņem vērā emocijas, kas parasti ir upurim - bailes, bezspēcība un kauna sajūta, kuru dēļ upuri nelūdz palīdzību. Viņa arī atzīmēja, ka sešos gadījumos VBTAI pēc zvanītāja lūguma nodeva informāciju tālāk citām institūcijām un sekos līdzi notikumu attīstībai. Viens no tiem bija saistīts ar seksuālo vardarbību.
Akcijas mērķis bija atgādināt, ka speciālisti ir atvērti un gatavi saņemt zvanus arī par seksuālo vardarbību, tomēr tas nenozīmē, ka ikdienā šādi zvani netiek saņemti - tādi ir, bet ne daudz, norādīja A. Gruze. Tāpat tika izveidots speciāls komikss, lai veidotu bērniem izpratni par to, kas ir seksuālā vardarbība un kā to pazīt. Lai informētu pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu, akcija turpināsies arī no 6. līdz 12. maijam.
Centra Dardedze vadītāja Agnese Sladzevska Dienai norādīja, ka jebkura iniciatīva aktualizēt seksuālās vardarbības problēmu ir vērtējama pozitīvi. Šādas akcijas uzrunā arī potenciālos pāridarītājus, jo viņi saprot, ka izdarītais netiks slēpts. Līdz ar to viņiem ir daudz grūtāk panākt bērnu klusēšanu, norādīja A. Sladzevska. Viņa gan uzskata, ka papildus nepieciešamas arī mērķtiecīgākas un ilgākas programmas, piemēram, darbs klasē skolotājam ar bērniem. Vienkārši plakāts pie sienas ar aicinājumu par to runāt var nebūt visiedarbīgākais variants. Arī Krīžu un konsultāciju centra Skalbes direktore Inese Ruka norādīja, ka šeit aktīvi ir jāiesaistās skolotājiem. «Ja bērns nesaprot, ko nozīmē seksuālā vardarbība, viņš arī nepiezvanīs,» sacīja centra direktore. Tāpat arī sabiedrībai ir jāsaprot, ka par seksuālo vardarbību drīkst runāt.
Akcijas laikā VBTAI kopā saņēmusi 1528 zvanus, dienā līdz pat 300 zvaniem.