Par to, kāds noskaņojums valda Moldovā, liecina, piemēram, šonedēļ publiskoti kompānijas iData veiktās ikmēneša sabiedriskās domas aptaujas rezultāti. Saskaņā ar tiem šobrīd tikai 31,8% valsts iedzīvotāju uzskata, ka Moldovā viss ir kārtībā un ka valsts virzās pareizajā virzienā, kamēr pretējās domās ir 57,6% aptaujāto. Par Moldovas dalību Eiropas Savienībā (ES) šā gada februārī būtu gatavi balsot 52,2 procenti, bet pret to – 39,4% valsts iedzīvotāju. Pret Moldovas apvienošanos ar Rumāniju savukārt būtu 60,6 procenti, kamēr tādu atbalstītu 30,7% moldāvu.
Atsevišķi vērts minēt, ka ārvalstu politiķis ar augstāko "viennozīmīgi pozitīvu" vērtējumu Moldovā ir Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Viņa darbību šādi novērtējuši 21,8 procenti, vienkārši pozitīvi – 7,9 procenti, bet neitrāli – 10,1% valsts iedzīvotāju. Tiesa, Krievijas prezidentam Moldovā ir arī viens no augstākajiem negatīvajiem vērtējumiem: viennozīmīgi negatīvi viņu uztver 46 procenti, bet negatīvi – vēl 8,2% aptaujāto. Salīdzinājumam – ASV prezidentu Džo Baidenu viennozīmīgi pozitīvi uztver 6,7 procenti, bet pozitīvi – 9% moldāvu. Turklāt Baidena negatīvais vērtējums ir pat augstāks nekā Putinam, proti, viennozīmīgi negatīvi viņu uztver 49 procenti, bet negatīvi – 10,1% valsts iedzīvotāju.
Vairāk nekā puse moldāvu, jāpiebilst, viennozīmīgi negatīvi vai negatīvi vērtē arī Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, bet kopumā (ar mazāko atšķirību starp pozitīvajiem un negatīvajiem vērtējumiem) pats pozitīvākais ārvalstu politiķis viņu acīs ir Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans, no kura īpaši neatpaliek arī Francijas prezidents Emanuels Makrons.
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 3. - 9. marta numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!