Ziemeļu puslodē ir izveidojusies ekstremāla karstuma josla – parādība, kuru klimatologi dēvē par siltuma kupoliem, ir pārklājusi ASV dienvidu pavalstis un Ķīnas ziemeļus, savukārt Eiropa saņēmusi siltuma vai drīzāk jau karstuma triecienu no Sahāras tuksneša. Pēdējos pāris mēnešos gan dažādās sauszemes teritorijās, gan arī okeānos ir uzstādīti tūkstošiem visdažādāko temperatūras rekordu. Tāpat karstuma vilnis rada iespaidīgas problēmas ekonomikai un apdraud cilvēku dzīvību.
Ugunsgrēki Kanādā
Daudzi eksperti par pašreizējā karstuma viļņa sava veida simbolu un priekšvēstnesi uzskata mežu ugunsgrēkus Kanādā. Mežu ugunsgrēki šajā valstī – tāpat kā Sibīrijas taigā – notiek regulāri, un, lai kā par tiem nesatrauktos vides aizstāvji, tikpat kā nav novēršami milzīgo mežu platību un straujās izplatības dēļ. Turklāt šie ugunsgrēki lielākoties sākas un izplatās pilnīgi dabisku iemeslu dēļ, bez tiešas cilvēka līdzdalības, ja vien par tādu neuzskata kopējo globālās temperatūras palielināšanos. Domājams, ne viens vien ir dzirdējis ticējumu, ka "egle pie mājām nes nelaimi", un šā ticējuma pamatā ir tie paši cēloņi, kas izraisa mežu ugungrēkus Kanādā un Krievijā. Proti, egles karstumā ātri izžūst un viegli
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 28. jūlija - 3. augusta numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!