Saskaņā ar ANO Pasaules Tūrisma organizācijas (UN World Tourism Organization, UNWTO) datiem šā gada pirmajos sešos mēnešos starptautisko tūristu ceļojumu skaits uz Tuvo Austrumu reģiona valstīm bija par 20,3% lielāks nekā tādā pašā laika posmā 2019. gadā (pirms Covid-19 pandēmijas). Līdz ar to UNWTO Tuvo Austrumu reģionu oficiāli atzina par galveno globālās tūrisma industrijas atgūšanās veicinātāju.
Eiropā jeb pasaules lielākajā tūrisma galamērķī ārvalstu tūristu skaits minētajā laika posmā bija sasniedzis 91% no 2019. gada ceļotāju skaita (gada otrajā ceturksnī pat 95 procentus). Tika prognozēts, ka gada beigās tas varētu arī pārsniegt USTRIJA pirmspandēmijas rādītājus, bet gada griezumā šāds pavērsiens Eiropas valstīs tika gaidīts nākamgad. Visas pasaules mērogā ārvalstu tūristu skaits tikmēr bija sasniedzis 84% no 2019. gada skaita.
Kopumā tieši tūristu plūsmas dēļ uz Tuvo Austrumu reģionu un Eiropas valstīm gan UNWTO, gan arī citu tūrisma organizāciju nākotnes prognozes bija optimistiskas. Lai arī daudzās no tām tika apgalvots, ka kopējās ekonomiskās problēmas ietekmē ceļotāju tēriņus – braucieni ir kļuvuši īsāki, viesi dod priekšroku lētākām viesnīcām, kā arī samazinājuši citus ar ceļošanu saistītus tēriņus –, konkrēti Eiropā 2024. gadā tika gaidīta nozares pilnīga atveseļošanās. Piemēram, Euromonitor pat uzskatīja, ka šāda atveseļošanās gaidāma arī ceļotāju kopējo tēriņu ziņā – tie tāpat pārsniegs pirmspandēmijas līmeni –, bet citviet apgalvojumi par ceļotāju taupīgumu pat tika noraidīti vispār. Piemēram, izdevuma The Financial Times publikācija par Eiropas tūristu došanos uz ASV nāca klajā ar virsrakstu Eiropas tūristu pieplūdums, ignorējot dzīves dārdzības krīzi (Europe’s tourist surge defies cost of living crisis).
DRAUDI UN SAJŪTAS
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 3. - 9. novembra numurā! Žurnāla saturu gan drukātā, gan digitālā formātā iespējams abonēt mūsu jaunajā mājaslapā ŠEIT!