Pirms 30 gadiem daudzi cilvēki aktīvi iesaistījās, pulcējās, brauca uz Rīgu, sēdēja pie ugunskuriem un gatavojās cīņai par valsts neatkarību. Ar pirmajām barikāžu dienām cilvēku atsaucība bija milzīga. No Tukuma rajona uz Rīgu aiztransportēja 41 traktoru un 73 smagās mašīnas. Skatlogu izstādē janvāris ’91 ir pievērsta uzmanība tiem cilvēkiem, kas atbalstīja pārmaiņas. Daudzi, tostarp Tukuma rajona iekšlietu nodaļas un militarizētās ugunsdzēsēju nodaļas darbinieki, devās uz Rīgu vai rūpējās par drošību savā dienesta vietā. Patriotiski noskaņotie tautfrontieši un viņu atbalstītāji, ja vien viņu darba pienākumi to atļāva, organizētos autobusos vai individuāli, visbiežāk ar vilcienu, devās uz Rīgu, lai varētu aktīvi piedalīties Barikādēs. Uz galvaspilsētu devās arī Tukuma kultūras nama kapela un citi kultūras darbinieki, lai ar dziesmām uzmundrinātu aktīvos dalībniekus.
Tomēr daudzi palika mājās dēļ darba vai ģimenes, vai tādēļ, ka nebija izdarījuši izvēli. Skatlogu izstāde parāda deviņdesmito gadu noskaņu cilvēku sadzīvē, kad katrā mājoklī valdīja satraukums, pozitīva pārliecība, arī bailes un neziņa. Šajā laikā mājinieki organizēja pārtikas piegādes, darināja cimdus un zeķes, lai nodotu tos barikāžu dalībniekiem, gaidīja svarīgo telefona zvanu. Šo dienu trauksmainajiem notikumiem sekoja ikviens, tāpēc televizors un radio bija katras ģimenes "pirmās nepieciešamības lieta". Jaunie, pārliecinātie cilvēki lielā steigā gatavoja maizītes un siltu tēju, lai paņemtu līdzi uz barikādēm.
Skatlogā skatāmajā viesistabā redzamas Čehijā ražotas iekārtas priekšmeti, kas iegūti no pensionētā kara komisāra Konstantīna Ruskuļa dzīvokļa, tie atspoguļo to cilvēku dzīves vidi, kas strādāja vadošos amatos vai padomju laika spēka struktūrās. Šiem cilvēkiem bija lielākas iespējas iegādāties ierobežotas pieejamības preces, tostarp "importa mēbeles". Viņiem dzīvoklī parasti bija stacionārais telefons. Savukārt jaunām ģimenēm vai studentiem lielākoties nācās īrēt istabiņu. Daudzi dzīvoja vecajās ēkās, kur nebija labierīcību. Dzīvoklīšu iekārtojums lielākoties bija diezgan pieticīgs. Itin bieži virtuves noformējumā izmantoja tā saukto vaskadrānu, aplīmējot skapīšu durvis un sēžamos. Tā kā veikalos trūka preču, tad daudz kas tika darināts un gatavots mājās, tostarp konservi un ievārījumi.
Izstādes ideju realizēja Tukuma muzeja radošā komanda Tukuma Mākslas muzeja vadītājas Ineses Klestrovas vadībā. Tukuma muzeja krājuma nodaļa atlasīja priekšmetus padomju laika spēka struktūrās dienējošas personas dzīvoklim, Tukuma pilsētas vēstures muzeja Pils tornis darbinieces rūpējās par jaunieguvumiem tautfrontiešu virtuves iekārtojumam. Kaut arī priekšmeti ir saistīti ar konkrētiem tukumniekiem, tostarp konkrētu pensionētu kara komisāru Konstantīnu Ruskuli un militarizētās ugunsdzēsības nodaļas inspektoru Arnoldu Šulcu, tomēr katra izstādes aina uztverama kā vispārināts kāda dzīvokļu tēls.
Šobrīd, kad muzeji ir slēgti, skatlogu izstāde janvāris ‘91 ir pieejama ikvienam. Dodoties pastaigā pa pilsētas ielām, var veltīt mirkli un atcerēties nozīmīgo laiku Latvijas vēsturē. Vides objektā Vārti no pagātnes uz nākotni (Brīvības laukumā) apskatāma digitāla ekspozīcija 1991. gada 13.-27. janvāris. Barikāžu laiks Latvijā. Savukārt Tukuma muzeja YouTube kontā skatāma video filmiņa 60 km līdz Barikādēm.