Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Pirmdiena, 15. aprīlis
Gastons, Aelita

Izsludināts atklāts konkurss Valmieras drāmas teātra ēkas rekonstrukcijas atlikušajiem darbiem

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludinājusi atklātu konkursu Valmieras drāmas teātra ēkas rekonstrukcijas pabeigšanai atlikušajiem būvdarbiem, informēja VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Atbilstoši izsludinātā iepirkuma nosacījumiem paredzamais būvdarbu izpildes termiņš ir 14 mēneši.

Būvuzņēmumi piedāvājumus var iesniegt līdz 2023. gada 1. marta plkst. 10.

Pēc līguma izbeigšanas ar pilnsabiedrību SBSC, VNĪ piesaistīja būvnieku SIA Aimasa neatliekamajiem darbiem ēkā, lai izvairītos no konservācijas un varētu turpināt būvprojektā paredzētos darbus. Līgums ar Aimasa par 1,75 miljoniem eiro tika noslēgts 2022. gada novembra sākumā.

VNĪ norāda, ka patlaban darbi norit atbilstoši plānotajam būvdarbu grafikam. Līdz maijam Valmieras drāmas teātra ēkā turpināsies neatliekamie būvdarbi nesošo konstrukciju mehāniskās stiprības un stabilitātes nodrošināšanai, tostarp pamatu pastiprināšana, izbūve un ēkas nesošo konstrukciju izbūve atbilstoši būvprojekta risinājumiem.

VNĪ pērn izbeidza līgumu ar iepriekšējo teātra ēkas rekonstrukcijas būvdarbu veicēju - pilnsabiedrību SBSC, jo tā pēc vairākkārtējiem pieprasījumiem nespēja atbilstoši normatīviem, tostarp Ekonomikas ministrijas izstrādātajām vadlīnijām par būvniecības izmaksu sadārdzinājuma novērtēšanu un kompensēšanu, pamatot būvniecības izmaksu sadārdzinājuma 50% apmērā no būvdarbu līguma summas jeb 3,8 miljonu eiro ar pievienotās vērtības nodokli cēloņsakarību ar sākto karadarbību Ukrainā, kā arī nespēja iesniegt dokumentus, kas apliecinātu pieprasītā sadārdzinājuma pamatotību vairākās tāmes pozīcijās.

Tāpat faktiskā darbu izpilde būtiski atpalika no līgumā paredzētās - 2022. gada 30. septembrī faktiskā darbu izpilde bija 21%,  lai gan atbilstoši grafikam bija jābūt paveiktiem 50% no kopējā būvdarbu apmēra. 

Arī Jaunā Rīgas teātra ēku kompleksa pārbūves projektā pilnsabiedrība SBSC atpaliek no līguma būvdarbu grafikā paredzētās darbu izpildes - šajā projektā būvniekam ir uzdots mobilizēt resursus līguma savlaicīgai izpildei un rezultātu sasniegšanai.

Pēc rekonstrukcijas pabeigšanas 2024. gada pirmajā pusē Valmieras drāmas teātra ēkai būs paaugstināta energoefektivitāte un uzlabota energovadība, teātra darbiniekiem nodrošināta komfortablāka darba vide, izbūvēta jauna black box zāle, kā arī uzlabota vides pieejamība. Plānotās Valmieras drāmas teātra projekta kopējās izmaksas ir 10,41 miljons eiro, kas ietver būvniecības, projektēšanas, autoruzraudzības, aprīkojuma iegādes un citas izmaksas.

Būvdarbu iepirkums tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta Energoefektivitātes paaugstināšana Valmieras drāmas teātrī Lāčplēša ielā 4, Valmierā ietvaros. Būvdarbi tiks īstenoti ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu Darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība specifiskā atbalsta mērķa Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās pasākuma Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās ietvaros.

VNĪ izveidota 1996. gadā, un tās vienīgā īpašniece ir Finanšu ministrija.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja