Izstādē muzeja krājuma priekšmeti stāsta par ārzemju latviešu saitēm ar Latviju daudzu gadu garumā dažādās pasaules malās. Šī saikne mēdz būt ļoti personiska, pat intīma. Reizēm tā ir mīļa, no mājām līdzi paņemta lieta. Dažreiz – dziesma, kura atgādina par zemi, no kurienes ir cēlusies tava ģimene, tava valoda, tava kultūra. Citkārt tas ir priekšmets, kurš iemieso cerību kādudien atgriezties mājās.
Izstādes trauslākais eksponāts ir ziedu vainags, kuru kāda dziesmusvētku kopkora dziedātāja uzdāvināja bēgļu nometnēs dzimušajai Jutai Džarvisai, kad viņa pirmo reizi mūžā viesojās Latvijā. Vainagu Juta ir glabājusi vairāk nekā 20 gadus kā dārgu piemiņu no Latvijas. Izstādes lielākais priekšmets ir 2,25 metrus augsts Brīvības pieminekļa atveidojums – 1958. gadā Bostonā iestudēta uzveduma centrālā dekorācija, kas pēc tam latviešu sarīkojumos kalpojusi vēl 50 gadus.
Izstādē aplūkojamās fotogrāfijas un dokumenti stāsta par 18. novembra sarīkojumiem, kas visā plašajā pasaulē notiek jau vairāk kā simts gadus: pieticīgos apstākļos bēgļu nometnēs vai darba mītnēs, slepenībā GULAGa nometnēs, sērīgās noskaņās Latvijas okupācijas laikā, šodien klājot baltus galdautus latviešu namos un baznīcās.
Izstādes apmeklējuma pieredzi bagātina izzinoša un aktīva nodarbība, kurā dalībnieki piedzīvo paši savu Latvijas neatkarības svētku sarīkojumu. Pēc pasaules latviešu pieredzes iepazīšanas izstādē dalībnieki atlasa savas svētku sarīkojuma sastāvdaļas – dziesmas, dzeju, mūziku, uzrunu – un savā, unikālā veidā svin Latvijas neatkarību kopā ar draugiem, darba kolēģiem vai ģimeni.
Ieeja izstādē brīva.