lv stāsta Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapas redaktore Maija Treile.Tradicionāli dramaturģija līdzās dzejai un prozai tiek uzskatīta par vienu no literatūras veidiem. Mūsdienās teātra valoda mainās, līdz ar to mainās arī prasības pret dramaturģiju un veidu, kādā strādā dramaturgs. Iestudējumos nereti vairs netiek izmantotas iepriekš uzrakstītas lugas, dramaturgs izrādes tekstu rada, līdzdarbojoties mēģinājumu procesā. Ja šis teksts tiek fiksēts manuskriptā, vai tas ir uzskatāms par literatūru? Ko šodienas režisors sagaida no dramaturga? Kā vērtēt aktieru pašu sacerētus tekstus? Kam nākotnē piederēs izrādes runātā teksta autorība? Vai izmaiņas teātra tradīcijā ietekmēs dramaturģiju kā literatūras žanru?
Sarunā ar praktizējošiem dramaturgiem un režisoru varēs uzzināt, kā izpaužas dramaturga darbs mūsdienu teātrī, kādas ir prakses variācijas (darbs mēģinājumu laikā, iepriekš uzrakstītas lugas pārstrāde, dramaturģiskā materiāla pilnīga uzticēšana režisora un aktieru transformācijai). Skatītājiem tā būs iespēja ielūkoties uz skatuves neredzamajās dramaturga profesijas aizkulisēs.
Pasākumu papildinās video fragmenti no izrādēm. Diskusiju vadīs Inga Surgunte un Maija Treile. Diskusija Dramaturgs bez lugas notiks trešdien, 28. martā plkst. 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzejā Rīgā, Pils laukumā 2.