Projekta Dejas anatomija horeogrāfes sadarbībā ar dejas dramaturģi Intu Balodi tajā pētīs dejas reformatoru Aisedoras un Raimonda Dunkanu personības, biogrāfijas un ietekmi mākslas pasaulē.
Amerikāņu izcelsmes dejas mākslinieki, brālis un māsa Raimonds un Aisedora Dunkani 19. un 20. gadsimtu mijā aktīvi darbojās Rietumeiropā, pārsteidzot un aizraujot skatītājus ar Senās Grieķijas inspirētu, no klasiskā baleta stingrajām formām atbrīvotu deju, tērpiem, mākslas darbiem un dzīves filozofiju. 1926. gadā mākslinieki viesojās Latvijas Nacionālajā teātri, izveidojot draudzīgas saites ar vairākiem Latvijas kultūras pārstāvjiem, tostarp aktrisi Antu Klinti, kas pēcāk saņēma dāvanu – Raimonda Dunkana veidoto batiku ar grieķu mīta par Ledu un gulbi motīvu. Laika gaitā sairušā zīda lakata fragments tagad glabājas RMM krājumā un būs aplūkojams pasākumā.
Izrāde Dunkani – dīvaiņi vai pravieši? ir ieskats Aisedoras un Raimonda Dunkanu personības, mākslas un dejas filozofijas formēšanās procesos. Izrādes veidotājas ielūkosies Dunkanu uzskatos un aktivitātēs, nevairoties arī no privātās dzīves detaļām. Izrādes veidotājas atzīst: "Process izvērties visai interesants, jo, darbojoties ar informāciju, kuras autentiskumu gandrīz neviens vairs nevar apstiprināt, rodas daudz jautājumu. Izrāde ir mēģinājums pēc 100 gadiem paskatīties uz laiku, kad modernā deja un māksla tikai veidojās. Vai esam daudz mainījušies? Interesējāmies arī par to, kā jaunās tendences mākslā un dzīvē vērtēja Dunkanu laikabiedri Latvijā. Izrādās latviešiem un latviskumam ir gana liela loma Dunkanu ģimenē."
Atbildes uz to, cik lielā mērā Aisedoras Dunkanes ietekme ir jūtama laikmetīgajā dejā, dejotājas izrādē meklē, gan visai precīzi izdejojot Dunkanes mantojumu, gan sekojot vispārīgiem viņas kustības un idejiskajiem principiem.
Piedalās: Inta Balode, Elīna Breice, Monta Vandere un Agnese Bordjukova.
Ieejas maksa – Ls 1,50