Vai bez mums plašajā visumā ir vēl kādas dzīvas un saprātīgas būtnes, un vai šīs būtnes ir draudzīgas? Šim jautājumam nav viennozīmīgas, zinātniski pamatotas atbildes, un nezināmais allaž vilina. Doma par iespējamu citplanētiešu eksistenci paver neierobežotas iespējas cilvēka fantāzijai. Iespējams, kādā citā pasaulē, mums zināmo fizikas un dabas likumu neesamības dēļ, jebkas var būt iespējams. Piemēram, lidot, pārsniedzot gaismas ātrumu, ceļot laikā, lasīt domas, pārtikt no elektromagnētiskajiem viļņiem un dzīvot paralēli vairākās dimensijās. Taču interesantā kārtā, tieši fantāzija un nevis zinātne ir tā, kas ierobežo, jo kā var mācīties no vēstures, viss, ko cilvēks reiz savā fantāzijā ir radījis, agri vai vēlu tiek īstenots arī realitātē. Sākot no tvaika dzinēja līdz lidmašīnām un kosmosa kuģiem. Īsāk sakot, var izrādīties, ka fantāzija un zinātne ir daudz ciešāk saistītas, nekā ierasts par tām domāt.
Izrādē Lidojošais šķīvītis divi aizrautīgi pētnieki aicinās bērnus doties kosmiskā ceļojumā, meklējot nezināmas planētas un nezināmu planētu vēl mazāk zināmos iemītniekus. Caur šiem meklējumiem mēģinot apzināt arī to, kas un kādi esam mēs paši. Ceļojuma dalībnieki iepazīsies ar interesantiem zinātnes atklājumiem un teorijām, kā arī atsvaidzinās pamatzināšanas astronomijā. Apskatot citplanētiešu meklēšanu gan kā zinātnisku, gan sociālu fenomenu, izrādes tēli rosinās aizdomāties par to, ka būtiska ir ne vien atvērtība jaunām zināšanām, bet arī vēlme un spēja izšķirt, kas ir īsts un kas izdomāts.
Izrādes radošā komandā strādā dramaturgs un režisors Kārlis Krūmiņš, māksliniece Kate Krolle, lomās iejutīsies aktieri Samira Adgezalova unJānis Kronis
Nākamās izrādes - 30. decembrī plkst. 12 un 14.