Polar Music Prize kopš 1992. gada tiek piešķirta ievērojamām personībām un institūcijām par īpašiem sasniegumiem, kas bagātinājuši kultūru. Šī balva nereti tiek dēvēta par Nobela prēmiju mūzikā, turklāt tā tiek pasniegta gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas pārstāvjiem. Laureātus Stokholmā svinīgi apbalvo Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs. Naudas prēmija ir miljons Zviedrijas kronu (gandrīz 95 000 eiro).
Šogad ceremonija notiks 9. jūnijā un paies spēcīgu sieviešu zīmē. Abas Polar Music Prize saņēmējas ir superzvaigznes. Daiena Vorena ir viena no veiksmīgākajām dziesmu autorēm popmūzikas vēsturē. Viņa ir sacerējusi hitus Vitnijai Hjūstonei, Aretai Frenklinai, Lēdijai Gāgai, Bejonsē, Kristīnai Agilerai, Meraijai Kerijai un daudziem citiem. Viņa ir dziesmu If I Could Turn Back Time (Šēra), Unbreak My Heart (Tonija Brekstone), I Don’t Want to Miss a Thing (grupa Aerosmith) un Because You Loved Me (Selīna Diona) autore. Daienas Vorenas kompozīcijas izpilda gan estrādes, gan hiphopa mākslinieki.
"Daiena Vorena meistarīgi raksta balsij. Viņas popdziesmas ir gan atmiņā paliekošas, gan pietiekami sarežģītas, tāpēc pat pēc simtiem noklausīšanās reižu tās rezonē ar klausītāju. Daienas Vorenas dziesmas skan Holivudas filmās, un viņa vienpadsmit reižu ir bijusi nominēta Oskaram. Viņa ir noslīpējusi balāžu sacerēšanas mākslu. Dziedātājam tā ir vislielākā dāvana – saņemt Daienas Vorenas dziesmu," teikts Polar Music Prize paziņojumā.
"Es neesmu pārliecināta par sevi kā par cilvēku, taču man ir nesatricināma pārliecība par savu mūziku," saka pati Daiena Vorena. Viņai pieder izdevniecība Realsongs, tādējādi Daiena Vorena pati pilnībā kontrolē savu autordarbu izmantošanu.
Otra balvas laureāte dziedātāja Anna Ņetrebko ir spilgtākā dīva pasaulē. "Būt virtuozam vokālistam vairs nav pietiekami. Operas žanrs paredz, ka māksliniekam ir jāaizrauj klausītāji, un neviens cits izpildītājs mūsdienās to nedara labāk par Annu Ņetrebko. Kad viņa uzstājas, no viņas nav iespējams novērst skatienu," tiek uzsvērts Polar Music Prize formulējumā.
8. jūnijā, dienu pirms apbalvošanas ceremonijas, Anna Ņetrebko Stokholmā sniegs kamermūzikas koncertu pianistes Jeļenas Baškirovas pavadījumā.
Polar Music Prize dibinātājs ir zviedru popmūzikas leģenda, grupas ABBA izdevējs, menedžeris un dziesmu vārdu līdzautors Stīgs Andersons (1931–1997). Balva nosaukta par godu viņa ierakstu kompānijai Polar Music un šogad tiks pasniegta 29. reizi.
Iepriekšējo gadu Polar Music Prize laureāti:
1992 – Baltijas valstis (prēmija piešķirta autortiesību aģentūru darbības atbalstam) un Pols Makartnijs
1993 – Dizijs Gilespijs un Vitolds Lutoslavskis
1994 – Nikolauss Arnonkūrs un Kvinsijs Džonss
1995 – Eltons Džons un Mstislavs Rostropovičs
1996 – Pjērs Bulēzs un Džonija Mičela
1997 – Ēriks Ēriksons un Brūss Springstīns
1998 – Rejs Čārlzs un Ravi Šankars
1999 – Stīvijs Vonders un Jannis Ksenakis
2000 – Bobs Dilans un Aizeks Sterns
2001 – Bērts Bakaraks, Roberts Mūgs un Karlheincs Štokhauzens
2002 – Sofija Gubaiduļina un Miriama Makeba
2003 – Kīts Džerets
2004 – B. B. Kings un Ģerģs Ligeti
2005 – Žilbertu Žils un Dītrihs Fišers-Dīskavs
2006 – Valerijs Gergijevs un grupa Led Zeppelin
2007 – Stīvs Reihs un Sonijs Rolinss
2008 – Renē Fleminga un grupa Pink Floyd
2009 – Hosē Antonio Abreu un viņa dibinātā programma El Sistema un Pīters Geibriels
2010 – Ennio Morrikone un Bjorka
2011 – kvartets Kronos un Petija Smita
2012 – Jo-Jo Ma un Pols Saimons
2013 – Kaija Sāriaho un Jusū N’Dūrs
2014 – Pīters Selarss un Čaks Berijs
2015 – Evelīna Glenija un Emilū Herisa
2016 – Makss Mārtins un Čečilia Bartoli
2017 – Stings un Veins Šorters
2018 – grupa Metallica un Afganistānas Nacionālais mūzikas institūts
2019 – Anne Sofija Mutere, Grandmaster Flash un projekts Playing for Change
Informācija: polarmusicprize.org