Jau vairāk nekā 25 gadus britu džeza supergrupa Acoustic Alchemy ir fenomens, kas pastāvīgi ierindojies džeza topu virsotnēs, iegūstot daudzas GRAMMY nominācijas un apceļojot pasauli. Būdami vieglā džeza pionieri, izmantojot augstāko profesionalitāti, viņi sapludināja regeju un Latīņamerikas mūziku ar ciešu ritmu un lipīgiem meldiņiem. Koncertu piedāvā Carlsberg.
No easyget.lv Mārtiņa Eņģeļa apskata par Acoustic Alchemy pirmo koncertu Latvijā: "Nav zināms, vai piektdienas, 12.februāra, vakarā klausītāji no Lielās ģildes izgāja ar pamatzināšanām visaptverošajā un fantastiskām un mistiskām vēsmām apveltītajā aļķīmijā, taču vienu gan viņi uzzināja – kā smooth jazz pārvērst fusion un kā no četriem nelielas jaudas skaļruņiem iegūt zeltu.
Redzēt šādus dažāda veida džeza stila apvienotājgrandus Latvijā jau bija krietns sasniegums. Tikai tāpēc, ka Londonā vairāk nekā pirms ceturtdaļgadsimta radītā apvienība Acoustic Alchemy pārsvarā koncertē ASV, jo tās nodrošina lielāko daļu tirgus un auditorijas. Un, tāpēc seko arī otrs iemesls – smooth jazz (pārsvarā viegls un nepiespiesti klausāms romantisks džeza paveids, kas vairāk balstīts uz r&b, fanku vai popu. Parasti tiek izpildīts ne ātros tempos) nav īpaši izplatīts šajos garuma grādos. Taču, kā jau minēts ievadā, no smooth visa koncerta laikā varēja dzirdēt tikai aptuveni trešo daļu, pārsvarā ritms un dzīve sita augstus un skaļus toņus, ievedot klausītāju fusion jazz apdarē (krietni skaļš, ar elektriskiem efektiem un piedziņu, improvizācijām un paaugstinātu dinamiku apveltīts). Tieši tas piektdienas koncertā spēlēja lielu lomu – dinamika, aizrautība un skaļums."
Vēlīno astoņdesmito un deviņdesmito gadu laikā, Niks Vebs (Nick Webb) un Gregs Kārmaikls (Greg Carmichael) radīja samtainu albūmu sēriju, kas tiek klasificēti kā mūsdienu mūzika pieaugušajiem, lai arī ģitāristi aptvēruši gan džezu, gan jauno paaudzi (New Age). Abi izauguši Anglijā sešdesmitajos gados, klausoties populāro mūziku/roku; Vebs apguva džeza ģitāru Līdsas Mūzikas koledžā, bet Kārmaikls fokusējās uz klasiskās ģitāras apgūšanu Londonas Mūzikas koledžā. Sākotnēji Acoustic Alchemy veidoja Vebs un Saimons Džeimss (Simon James), bet vēlāk kļuva par Veba un Karmaikla lolojumu; sākotnēji duets strādāja Virgin Airlines, spēlējot mūziku starpkontinentālajos lidojumos.
Sadarbībā ar MCA 1987.gadā Acoustic Alchemy laida klajā savu debijas albumu Red Dust & Spanish Lace. Pēc diviem nākošajiem diskiem 1990.gadā duets parakstīja līgumu ar GRP. Viņu otrais GRP albums Reference Point tika nominēts Grammy. 1998.gadā albums Positive Thinking tika veltīts Vebam, kas pēc tā ierakstīšanas aizgāja mūžībā.
Viņu džeza pieredze bija salīdzinoši maza, taču Acoustic Alchemy albumi pastāvīgi ierindojās pieaugušo mūsdienu mūzikas topu pirmajās vietās. 2000.gadā Kārmaikls atjaunoja Acoustic Alchemy grupu, kas ietvēra sevī ilggadējos biedrus: basistu Frenku Feliksu (Frank Felix), ģitāristus Džonu Pārsonu (John Parsons) un Mailsu Džilderelu (Miles Gilderdale), kā arī taustiņinstrumentālistu Teriju Disleju (Terry Disley) un jaunus dalībniekus: taustiņi: Toniju Vaitu (Tony White). Tā gada The Beautiful Game bija jaunā sastāva pirmais albums. Tam sekoja AArt 2001.gadā, un tas izrādījās lielākais grupas panākums, kas nodrošināja kārtējo Grammy nomināciju. Būdami iedvesmoti ar sasniegumiem, grupa turpināja turneju un, kad bija laiks, arī ierakstīja jaunus darbus. Rezultātā bija divi jauni – 2003.gada Radio Contact un 2005.gada American/English (joprojām sadarbībā ar Higher Octave), kas turpmāk nostiprināja jaunu grupas sastāvu, un 2006.gadā gaismu ieraudzīja koncerta ierakstu DVD Best Kept Secret. 2007.gadā Acoustic Alchemy turpināja sadarbību ar Higher Octave un laida klajā albumu This Way. Pašlaik iznācis svaigs albums – Roseland.
Biļetes nopērkamas Biļešu servisa kasēs, līdz 31.martam - lētāk.