Leonīda Vīgnera plašā un daudzpusīgā darbība atspoguļojas plašajā kolekcijā, kuru dzimtas pārstāvji tagad uzdāvinājuši RMT.
Līdzās dokumentālām liecībām par Leonīdu Vīgneru un Vīgneru dzimtu, šie materiāli vēsta arī par mūzikas kultūru un notikumiem Latvijā dažādos laikos, kā arī atspoguļo Leonīda Vīgnera sadarbību ar Leo Blehu, Dmitriju Šostakoviču, Gustavu Ernesaksu un citiem pasaulslaveniem mūziķiem.
Kolekcija pakāpeniski tiek apstrādāta un iekļauta muzeja krājumā, lai tā būtu pieejama pētniekiem un ikvienam interesentam.
Leģendārais latviešu diriģents, komponists un pedagogs Leonīds Vīgners (1906–2001) ir unikāla personība latviešu mūzikas vēsturē. Absolvējis Latvijas Konservatoriju trijās specialitātēs (kompozīcijas teorija, ērģeles, simfoniskā orķestra diriģēšana), papildinājies pie Feliksa Veingartnera Bāzelē. Bijis diriģents Latvijas Nacionālajā operā, ilgus gadus tagadējā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, kordiriģents, Latvijas vispārējo un dažādu reģionālo dziesmu svētku un dziesmu dienu virsdiriģents, Latvijas Konservatorijas pedagogs, kā arī komponists.
Savukārt 9. novembrī Leonīda Vīgnera 110. dzimšanas dienā, Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci, kas veltīta ievērojamā diriģenta jubilejai un dāvinājumam.
Jubilāra dāvanas nākamībai visi kopā atsaiņos plkst. 14 Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē (Raiņa bulvārī 23).
Muzikālus jubilāra sveicienus klātesošajiem sniegs Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Gailīte un koncertmeistars Ventis Zilberts, atskaņojot jubilāra solodziesmas.
Pasākumā piedalīsies Iveta Ruskule, Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) direktore; Artis Sīmanis, Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors; Daina Vīgnere, Leonīda Vīgnera meita; Aija Vīgnere, Vīgneru ģimenes pārstāve; Inese Žune, RMM mākslas eksperte; Dzintars Gilba, RMM mākslas eksperts.