Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

No Baha līdz Brāmsam: jau šonedēļ publiska meistarklase ar pasaulslaveno baritonu Bendžaminu Aplu un Latvijas vokālistiem

Trešdien, 27. janvārī, Rīga Jūrmala akadēmijas tiešsaistes meistarklasē, piedaloties vienam no mūsdienu spilgtākajiem jaunās paaudzes kamermūzikas dziedātājiem Bendžaminam Applam, pašmāju vokālisti, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas audzēkņi, apgūs meistarību dziedāšanā. Meistarklasēm varēs sekot plkst. 17 akadēmijas Facebook lapā, informēja festivāla rīkotāji.

Meistarklasēs piedalīsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas audzēkņi Ilze Grēvele-Skaraine (R. Kandalinceva klase / koncertmeistare I. Puriņa), izpildot Agates lūgšanu no K. M. fon Vēbera operas Burvju strēlnieks un soprāna āriju Ich folge dir gleichfalls no J. S. Baha Sv. Jāņa pasijas, un Sniedze Kaņepe (doc. A. Rūrānes klase / koncertmeistare V. Rinkule), izpildot Dalilas āriju Printemps qui commence... no K. Sensānsa operas Samsons un Dalila un Azučenas āriju Stride la vampa... no Dž. Verdi operas Trubadūrs.

Tāpat arī meistarklasē varēs dzirdēt Daniilu Kuzminu (doc. K. Norveļa klase / koncertmeistare L. Tīrele) ar R. Štrausa Veltījumu, F. Šūberta Tu esi miers un J. Brāmsa Vientulību laukos, kā arī Viktoriju Pakalnieci (doc. A. Rūrānes klase / koncertmeistare V. Rinkule), kura izpildīs J. S. Baha / Š. Guno Ave Maria un Violetas āriju E strano... no Dž. Verdi operas Traviata.

"Priecājamies, ka radusies iespēja arī mūsu katedras studentiem piedalīties šajās meistarklasēs, un ar nepacietību, patīkamu satraukumu un lielu interesi tās gaidām. Nebija viegli izvēlēties konkrētos studentus, jo katedrā ir daudz spējīgu, talantīgu, izglītoties gribošu un darboties spējīgu studentu. Sīvās diskusijās katedras pedagogi izvēlējās studentus, kuri pārstāv dažādus balss tipus, lai meistarklases būtu interesantas pēc iespējas plašākam skatītāju lokam. Visi meistarklašu "aktīvie" dalībnieki ir guvuši ievērojamus sasniegumus vokālajā mākslā pirms tam un ļoti ceram, ka šīs meistarklases dos viņiem svaigus impulsus, ierosmi un degsmi turpmākajai vokālajai attīstībai un muzikāliem sasniegumiem," saka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās katedras vadītāja doc. Aira Rūrāne.

Bendžaminu Aplu sauc par Lieder žanra izcilāko pārstāvi jaunās paaudzes mākslinieku vidū (Gramophone Magazine). Viņam laimējies mācīties pie 20. gadsimta izcilākā šī žanra meistara Dītera Fišera-Dīskava – Apls bija viņa pēdējais skolnieks.

Apls ar prieku uzstājas arī operuzvedumos un vokāli instrumentālo darbu atskaņojumos, tomēr vācu romantiķu līdz absolūtai pilnībai izslīpēto solodziesmas žanru uzskata par sev īpaši nozīmīgu: "Kad dziedāju zēnu korī, vokālais skolotājs mani iepazīstināja ar vācu dziesmu, un man tā iepatikās jau toreiz. Liepu itin bieži dziedāju kopā ar vectēvu. Tā nu ar daudzām dziesmām man ir ļoti personiska saikne. Man ir tiešām paveicies, ka esmu uzaudzis ar šo tradīciju, ar šo mūziku. Ticu, ka ir šāda īpaša saikne, kuru patiesi vēlos atklāt publikai, kad dziedu."

Iesākumā Bendžamins bija korists slavenajā Regensburger Domspatzen kora skolā. Mācības viņš turpināja Minhenes Mūzikas un teātra augstskolā, kā arī Londonas Gildholas Mūzikas un drāmas skolā, kur nu arī pats māca vācu Lieder. 2016. gadā viņš ieguva Gramophone Jaunā mākslinieka balvu, bija BBC Jaunās paaudzes mākslinieku programmas dalībnieks (2014-2016). Jau 2016. gadā ekskluzīvu līgumu ar viņu parakstīja SONY Classical. Lai kļūtu par mūziķi, Apls pameta finansista karjeru.

Jau 2015. gadā viņš debitēja BBC Promenādes koncertos, dziedot gan Brāmsa Triumfa dziesmā, gan Orfa Carmina Burana. Bendžamins Apls ir dziedājis Banfas, Aldeburgas, Bregencas un Braitonas festivālos, kā arī Berlīnes Vācu Valsts operā un Londonas Klasiskās operas iestudējumos. Vienlīdz nozīmīgas viņam šķiet lomas gan klasiskajā repertuārā (Persels, Mocarts, Pučīni), gan laikmetīgajā mūzikā (Britens, Etvēšs, Ganders). Viņš sadarbojas ar Hamburgas baletu, dziedot Džona Noimaiera jauniestudējumā.

Pērn notikušās meistarklases Karaliskā Concertgebouworkest, Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra mūziķu un vijolnieka Reno Kapisona vadībā tiešsaistē noskatījušies gandrīz 50 000 mūziķu un interesentu. Tiešsaistes meistarklasēm var sekot Rīga Jūrmala akadēmijas Facebook lapā.

Vairāk informācijas: www.riga-jurmala.com/academy/

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja