"Mūzika, ko atskaņosim, komentārus neprasa. Tā vienkārši ir skaistākā mūzika, kāda var būt, un vēl jo baudāmāka tik skaistā vietā, kāda ir Rundāles pils," taujāts par programmas izvēli, atbild diriģents Māris Kupčs.
No franču komponista Morisa Ravela daiļrades klausītāji dzirdēs svītu Kuperēna piemiņai, ko komponists savulaik veltījis savu draugu un paziņu piemiņai, kuru dzīvības laupījis Pirmais pasaules karš. Uz aizrādījumiem, ka piemiņas skaņdarbam neklājoties būt tik gaisīgam un dejiski līksmam, Ravels atbildējis: "Mirušajiem tai mūžīgajā klusumā jau tā ir gana skumji." Skanēs arī agrīnāks komponista skaņdarbs “Pavana mirušajai princesei” – nostalģiska apcere par saldo un bezrūpīgo bērnību, ko nevar paturēt neviens. No dziesmu cikla Šeherezade, kas klausītājus ievedīs arābu pasaku maģiskajā valstībā, būs dzirdama Burvju flauta.
Tehniski virtuozo un atsperīgo Ravela koncertrapsodijas Čigāniete partitūru Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņos kopā ar jauniņo vijolnieci Evu Ter-Sarkisovu, kura kopš 2017. gada, izturot daudzpakāpju atlasi, studē Jehudi Menuhina Sarejas speciālajā mūzikas skolā īpaši apdāvinātiem bērniem un šobrīd ir viena no skolas labākajām vijolniecēm. Evas Ter-Sarkisovas izpildījumā skanēs arī Ludviga van Bēthovena Otrā romance vijolei ar orķestri.
Otra koncerta soliste ir soprāns Ilze Grēvele-Skaraine, kas studējusi gan Hāgas Karaliskajā konservatorijā, kā arī Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā un vokālās prasmes papildinājusi pie pasaulē atzītiem senās mūzikas speciālistiem. Kopš 2012. gada Ilze Grēvele-Skaraine ir baroka kora Collegium Choro Musici Riga māksliniece un starptautiskā ansambļa Le Voci delle Grazie (Nīderlande) soliste.
Vācu baroka ģēnija Georga Frīdriha Hendeļa semi opera Akīds un Galateja, kas piedzīvojusi atšķirīgas instrumentācijas, šodien pazīstama Volfganga Amadeja Mocarta instrumentācijā. Pirmuzvedums Latvijā tai notika jau 1997. gadā tieši Māra Kupča vadībā. Koncertā būs dzirdama Galatejas ārija no šīs operas. Skanēs arī izcilā itāļu komponista Gaetāno Doniceti Lukrēcijas ārija no operas Lukrēcija Bordža 1. cēliena.
Koncerta programmā diriģents iekļāvis arī itāļu komponista Otorīno Respīgi svītu Putni. Katrā no svītas piecām daļām komponists tiecies atveidot putnu, "iekrāsojot" un stilizējot to kāda cita (itāļu renesanses vai baroka laika) komponista rokrakstā.
jana