Lielākie festivāla koncerti notiks Rīgas Doma dārzā, kur 6. jūlijā uzstāsies kubiešu džeza jaunās zelta paaudzes pārstāve, dziedātāja un vijolniece Jiliana Kanjizaresa (Yilian Cañizares) ar Resilience Trio, bet vakara otrajā daļā – harismātiskais franču blūza dziedātājs, ģitārists un mutes harmoniku spēles meistars Šarls Pasi (Charles Pasi) ar grupu. Savukārt 7. jūlijā – dāņu flamenko ģitārspēles virtuozs Jākobs Gurēvičs (Jacob Gurevitsch) ar savu trio, otrajā daļā uzstājoties Raimonda Paula trio kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā.
Jaunās programmas Dziesmas bez vārdiem skaņdarbi ir jauni, britu komponista Callum Au radīti aranžējumi Latvijā un arī ārpus mūsu valsts robežām labi zināmām Raimonda Paula melodijām, kas šādi būs ieguvušas jaunu elpu un, pateicoties iespaidīgajam mūziķu sastāvam, arī skanisko vērienu. 7. jūlijā tiks izdota arī vinila plate, kuras ieraksts tapis Latvijas Radio 1. studijā.
Vijoles skaņas festivālā būs dzirdamas arī 6. jūlija vakarā, jo Jiliana Kanjizaresa kubiešu mūzikā izceļas ar netipisko šā instrumenta spēlēšanas prasmi, kas apgūta klasiskajā skolā, bet tad pagriezta džeza virzienā, pievienojot izjustu vokālu. Augstākajā kubiešu džeza ešalonā Kanjizaresa nonāca pēc albuma Aguas ierakstīšanas kopā ar pianistu Omaru Sosu (Omar Sosa), piedaloties perkusionistam Inoram Sotolongo, kurš arīdzan uzstāsies šā gada festivālā Rīgā. Viņam un Jilianai pievienosies Spānijā dzīvojošais mozambikāņu basists Čildo Tomass (Childo Thomas). Kanjizaresa sadarbojusies ar daudziem džeza pasaules spīdekļiem un kļuvusi par atzītu vijoļspēles un džeza improvizācijas pedagoģi savā tagadējā mītnes zemē Šveicē.
Otrs 6. jūlija koncertvakara mākslinieks – dziedātājs, ģitārists un mutes harmoniku spēles meistars Šarls Pasi – dzimis itālieša un francūzietes ģimenē, bet dzīvojis abpus Atlantijas okeānam, no ASV atvedot uz Eiropu padziļinātu izpratni par blūzu. Sajaucot to kopā ar džeza improvizāciju, Pasi 2015. gadā kļuva par leģendārā leibla Blue Note Records mākslinieku. Sadarbojoties ar dažādu žanru mūziķiem, Pasi radījis savu unikālo stilu, kurā nav robežu, toties ir daudz mākslinieciska radošuma, reizē izjusta trausluma un aizraujošas dinamikas. Viņa uzstāšanās ir kā īsts ceļojums kā ģeogrāfiski, tā emocionāli.
Savukārt 7. jūlija koncertvakara pirmajā daļā publikai būs iespēja izbaudīt kolorītā un ģitārmūzikas pasaulē īpaši mīlētā mākslinieka Jākoba Gurēviča uzstāšanos. Viņa ieraksti ir vieni no visvairāk straumētajiem ģitāristu veikumiem, katru mēnesi digitālajās platformās sasniedzot vairāk nekā trīs miljonu atzīmi. Gurēviča ģitārspēle ir piesātināta ar starpkultūru atsaucēm, ko apvieno kopsaucējs – kaislība. Spāņu ģitāras spēlē viņš iemīlējās tūres laikā kā blūzroka grupas The Savage Rose ģitārists, kad viņam tika palūgts nedaudz iedziļināties arī šajā virzienā... Lai vēl vairāk uztaustītu flamenko smalkās nianses, Jākobs savas otrās mājas atradis saules deficītu nezinošajā Maljorkā. Gurēviča šķietami bezrūpīgais muzicēšanas stils arī mūsu festivāla apmeklētājiem piedāvās ļauties relaksējošai iztēlei un izjustai romantikas sajūtai.
Pārējās festivāla lokācijas tiks izziņotas kopā ar tā pilno programmu. 6. un 7. jūlijā Latvijas Radio 1. studijā notiks arī festivāla galveno viesmākslinieku pasniegtas bezmaksas meistarklases.
Tikmēr Biļešu paradīze jau uzsākta Rīgas Doma dārzā iecerēto festivāla koncertu biļešu tirdzniecība.