“Šis koncerts ir tiešām neparasts, un neparastums tajā ir pats notikums, ka te vienā programmā, pat vienā skaņdarbā satiksies trīs izcili mūziķi – Latvijas galvenā orķestra pirmā vijole Georgs Sarkisjans, brīnišķīgā Marta Sudraba, kas jau daudzus gadus darbojas Vīnes nozīmīgākajos kolektīvos – filharmoniķos un valsts operas orķestrī, un diriģents Normunds Šnē, bez kura Latvijas akadēmiskās mūzikas pasaule šodien nav iedomājama. Visi šie mūziķi ir personības ar lielo burtu,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.
Skaņdarbs, kura atskaņošanā piedalīsies visi minētie mūziķi ir Johannesa Brāmsa Koncerts vijolei, čellam un orķestrim. Šis dubultkoncerts bija Brāmsa pēdējais skaņdarbs orķestrim, rakstīts 1887. gadā kā samierināšanās žests senam komponista draugam – ievērojamajam vijolniekam Jozefam Joahimam, ar kuru personisku iemeslu dēļ draudzīgās attiecības bija pajukušas. Tas ir tehniski un muzikāli tiešām sarežģīts – vienmēr izaicinājums, jo pieprasa divu vienlīdz izcilu solistu dalību.
Martai Sudrabai šis ir zīmīgs skaņdarbs; kā viņa pati stāsta: “Man bija tas gods Telavivā to atskaņot un ierakstīt kopā ar Gidonu Krēmeru un Telavivas simfonisko orķestri Džuzepes Sinopoli vadībā.” Arī Georgs Sarkisjans ar nepacietību gaida šo koncertu, sakot: “Savā ziņā tas būs notikums manā dzīvē. Atskaņojot šo dubultkoncertu, iegūšu savā repertuārā pēdējo no Brāmsa skaņdarbiem vijolei, ko vēl neesmu iepazinis."
Koncerta otrajā daļā Liepājas Simfoniskais orķestris Normunda Šnē vadībā atskaņos vien desmit gadus vēlāk – 1899. gadā Žana Sibēliusa radīto Pirmo simfoniju. Tas ir komponista daiļrades sākumposma darbs. Sibēliuss ar ievērības cienīgu meistarību to rakstījis 33 gadu vecumā, jau tobrīd nostājoties līdzās lielajiem Vakareiropas meistariem.
Marta Sudraba ir absolvējusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, tālāko izglītību papildinājusi Londonas Gildhola mūzikas un drāmas skolā, Bāzeles un Vīnes mūzikas akadēmijās. Muzicējusi pasaules slavenākajās koncertzālēs kopā ar tādiem vispāratzītiem orķestriem kā Izraēlas Filharmonijas, Berlīnes, Bāzeles, Milānas La Scala, Kanasavas, Bernes un daudzi citi simfoniskie orķestri. Kā soliste Marta uzstājusies kopā ar Gidonu Krēmeru, Oļegu Maizenbergu, Tomasu Kvastofu, Džošua Bellu, Nikolaju Znaideru, Baibu Skridi, Moniku Mančīni un vēl citiem ievērojamiem mūziķiem.
Arī Georgs Sarkisjans ir Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas absolvents, pēcāk viņš izglītoties turpinājis Roberta Šūmaņa mūzikas augstskolā Diseldorfā Idas Bīleres klasē, kur saņēmis diplomu ar augstāko novērtējumu. Koncertējis dažādu orķestru sastāvos ar tādiem māksliniekiem kā Ingo Mecmahers, Ivans Fišers, Anu Tali un citi. Kā kamermūziķis Georgs Sarkisjans debitējis 2010. gadā Bonnas Bēthovena mājās koncertzāles ciklā Young Stars. Devies koncertturnejās Vācijā un citur Eiropā, atskaņojot Mendelszona, Bēthovena, Špora un citu autoru darbus. Kopā ar Idu Bīleri ieskaņojis CD ar jaunatklātiem Hindemita vijoļduetiem.
Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotajiem koncertiem pieejamas visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.