Galveno balvu – Zelta lauvu – starptautiskā ekspertu žūrija piešķīra Armēnijas paviljonam. Ekspozīciju Armenity/Haiyutioun veidojusi armēņu izcelsmes šveiciešu kuratore Adelīna Džuberjana fon Firstenberga: izstādē piedalās 18 mākslinieku – armēņu diasporas pārstāvju, kuri dzīvo un strādā Libānā, Sīrijā, ASV, Ēģiptē, Kanādā, Turcijā, Argentīnā, Vācijā, Irānā, Palestīnā, Beļģijā, Grieķijā, Itālijā, Somijā, Francijā, Brazīlijā un Lielbritānijā. Ekspozīcijas vadmotīvs – armēņu kultūras izdzīvošana un attīstība par spīti genocīdam. Interesanti, ka viens no Armēnijas izstādē iekļautajiem māksliniekiem Sarkiss (Turcija/Francija) biennālē pārstāv arī Turciju (nacionālais paviljons Respiro).
Mākslas ekspertu lēmumu apbalvot Armēnijas paviljonu daļēji var uzskatīt par politisku. Šogad tiek atzīmēta armēņu genocīda simtgade. Ar biennāles godalgām izceltas arī citas sociāli un politiski angažētas mākslinicieskas idejas un iniciatīvas, kas izpaužas gan globālā, gan privātā mērogā.
Zelta lauvu par dalību kuratora Okvui Envezora veidotajā starptautiskajā izstādē Visas pasaules nākotnes/All the World's Futures saņēma Berlīnē dzīvojošā amerikāņu māksliniece Adriāna Paipere – viena no konceptuālās mākslas līderēm, kura pievēršas jautājumiem par cilvēka un sabiedrības atbildību, vērtību sistēmu. Savā pateicības runā Adriāna Paipere uzsvēra, ka māksliniekiem strādājot jādomā ne tikai par pārmaiņām, bet arī par progresu.
Īpašu žūrijas atzinību guva ASV paviljons, kurā skatāma leģendārās mākslinieces Džoanas Džonasas izstāde They Come to Us Without a Word. Īpaša atzinība izteikta trim ekspozīcijas Visas pasaules nākotnes dalībniekiem – vācu māksliniekam Harūnam Faroki (1944–2014), Sīrijas mākslinieku kolektīvam Abounaddara un alžīriešu zīmētājam Masinisam Selmāni.
Sudraba lauva labākajam jaunajam māksliniekam piešķirta Heunam Sūnam Imam no Dienvidkorejas (viņš piedalās izstādē Visas pasaules nākotnes).
Zelta lauva par mūža ieguldījumu pēc kuratora Okvui Envezora ieteikuma pasniegta afrikāņu māksliniekam Elam Anacui. Zelta lauvu par ieguldījumu mākslā saņēma amerikāņu kuratore Sūzena Geca, kura 40 gadu vadīja Čikāgas Universitātes Renesanses biedrību, kas ir viens no vecākajiem laikmetīgās mākslas muzejiem ASV. Viņa ir vairāk nekā 160 izstāžu kuratore.
Nacionālos paviljonus Venēcijas biennālē šogad piedāvā 89 valstis. Latviju pārstāv Andra Eglīša un Katrīnas Neiburgas ekspozīcija Armpit/Paduse. Izstādē Visas pasaules nākotnes piedalās 136 mākslinieki no 53 valstīm. Mākslas forumu Venēcijā var apmeklēt līdz 22. novembrim.