2016. gadā aizsāktā ideja ir vainagojusies ar ambiciozu notikumu laikmetīgajā mākslā, kas ir piešķīris Rīgas kultūras dzīvei jaunu dimensiju. Pateicoties biennālei, interesentiem ir iespēja iepazīt 104 mākslinieku darbus, kā arī nokļūt vietās, kas citkārt apmeklētājiem ir slēgtas vai atrodas ārpus tradicionāliem maršrutiem. Kopumā izstādes vadošās kuratores Katerinas Gregos un biennāles dibinātājas, komisāres Agnijas Mirgorodskas vadībā mākslinieki radījuši 141 mākslas darbu, tostarp arī 10 liela mēroga mākslas instalācijas pilsētvidē.
Biennāles organizatori iesaka izstādes pēdējā nedēļā ņemt vērā faktu, ka, lai iepazītu visus izstādītos darbus, būtu jāieplāno divas dienas. Apmeklētāju ērtībai izstāde pēdējā nedēļā - no 22. oktobra līdz 28. oktobrim atvērta visas dienas - pirmdien, otrdien, ceturtdien, piektdien, sestdien, svētdien no plkst.11 līdz plkst.20, savukārt, trešdien, 24. oktobrī, no plkst.10 līdz plkst.18 visas norises vietas būs pieejamas bez maksas apskatei. Kā arī šonedēļ, katrā biennāles norises vietā notiks arī tūres kuratores Katerinas Gregos vadībā (angļu valodā).
Savukārt biennāles noslēguma dienā, svētdien, 28. oktobrī, ir gaidāmi vairāki pasākumi noslēguma programmas ietvaros:
- Ģimenes ir aicinātas pavadīt noslēdzošo biennāles svētdienas pēcpusdienu radošā gaisotnē, no plkst.12 līdz plkst.15 veidojot jaunas formas un tēlus mākslinieces Ilzes Egles vadītajā darbnīcā Dekonstruē un radi. Darbnīca notiks LU bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā, Kronvalda bulvārī 4, dalība tajā ir bez maksas;
- Plkst.15 Andrejsalā muzikālajā performancē Flatlands (Līdzenumi) somu – itāļu mākslinieks Jani Rušika (Jani Ruscica) ar mūziķu ansambli animēs trīs objektus, kas atdzīvinās instalāciju. Perfomances laikā mūzikas materiāla plašums, kas tiek raidīts ar šo priekšmetu palīdzību, ir no abstraktas skaņas līdz jebkura veida mūzikai – gan laikmetīgai, gan vēsturiskai, improvizētai un programmētai;
- plkst.19:30 Aleksisas Bleikas darbs she who has no crown/viņa, kurai nav kroņa tiešraide no LU Bioloģijas fakultātes. Savā, speciāli Rīgas biennālei jaunradītajā darbā, Bleika pārskata un no jauna interpretē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekciju no 1945.- 1990. gadam un tajā esošos darbus. Viņa pēta, kā sievietes tika attēlotas saistībā un pretstatā sociālistiskā reālisma doktrīnas ideoloģiskajai lomai. Piedaloties skaņu māksliniekiem Lisokot un ELVI (Elviss Zants), būs dzirdamas arī Bleikas balss modulācijas. Māksliniece šajā darbā soniski pēta (ne)redzamības un cenzūras jautājumus saistībā ar dzimti, pašizpausmi, seksualitāti un nacionālajiem naratīviem.
Vairāk par noslēguma programmu atradīsiet Rīgas biennāles mājaslapā, kā arī informāciju par izstādi, māksliniekiem, norises vietām un pasākumiem ir ērti apskatāma interneta vietnē - digital.rigabiennial.com.
Seko līdzi aktuālajam arī notikumam veltītajā Diena.lv sadaļā!