Festivālā, kura tēma šogad ir Utopiskā pilsēta, piedalīsies vairāk nekā trīsdesmit ārvalstu autori un vairāk nekā divdesmit pieci latviešu mākslinieki. Dalībnieku vidū – Šveices mākslinieks Ingo Giezendanner, Ukrainas mākslinieku grupa Predmetiv, Bert Theis no Itālijas, Nir Evron no Izraēlas, lietuviešu autors Augustas Serapinas, arhitekts Andreas Angelidakis no Grieķijas, belģu mākslinieces Anouk De Clercq un Aglaia Konrad, Julita Wojcik no Polijas un citi. Festivāla līdzkuratore – Aneta Šilaka (Aneta Szylak), mākslas festivāla Alternativa Polijā direktore.
Festivāla tēma aicina palūkoties uz pilsētu kā kompleksu un nepabeigtu struktūru, kā vietu, kuras nav. Survival Kit 6 un Rīga 2014 programmas tematiskās līnijas Izdzīvošanas komplekts kuratore Solvita Krese šī gada tēmu komentē šādi: "Atskatoties uz utopiju ideju vēsturi, mēs nonākam salīdzinoši nesenā pagātnē, kur meklējamas gan pārsteidzošas modernisma vīzijas, gan dominējošo ideoloģiju spožums un neizdošanās, gan arī alternatīvās dzīves telpas meklējumi un vietas apzināšanās dažādu subkultūru ietvaros. Bet šodien katrs, visticamāk, iztēlojas savu utopiskās pilsētas vīziju - pilsētu, kuras nav, bet kuru gribētos izdomāt vai apdzīvot, un kas aizved mūs līdz heterotopijai – pasaulei, kas nav homogēna, bet ir piesātināta ar līdzās eksistējošām citādībām, starptelpai, kas atrodas kaut kur ārpus, paralēli, aiz spoguļa, kas ir vienlaicīgi fiziska un mentāla, un kas ar savu pastāvēšanu padara utopiju iespējamu."
Paralēli apjomīgajai izstādei, kurā tiks eksponēti speciāli radītie vai atlasītie mākslinieku darbi, no 12. līdz 14. septembrim notiks arī starptautisks simpozijs Urbānā utopija: māksla un kultūra kā rīks pilsētas apzināšanai un izpētei. Ārvalstu lektori (Joseph Imorde, Otto Habeck, Jekaterina Lavrinec, Joanna Erbel u.c.) kopā ar vietējiem ekspertiem pievērsīsies dažādām jomām, kas skar pilsētvidi un tās plānošanu – antropoloģijai, socioloģijai, mākslas un arhitektūras praksēm, filozofijai un citām. Simpozija līdzkurators – Jonass Bihels (Jonas Büchel), Urban Institute Riga direktors.
Survival Kit 6 ietvaros paredzēts arī Parīzē dzīvojošā japāņu mākslinieka Ryoji Ikedas audio vizuāls koncerts datamatics [ver.2.0] 7. septembrī kinoteātrī Splendid Palace. Ikeda, viens no pazīstamākajiem Japānas eletroniskās mūzikas autoriem, savos darbos ne tikai pievēršas skaņas raksturīgākajām pamatiezīmēm, bet vienlīdz veiksmīgi izmanto arī gaismu kā matēriju un matemātiku kā metodi. datamatics ir ilglaicīgs projekts, kas sastāv no vairākām daļām – kustīga attēla, skulpturāliem elementiem, skaņas un jauno mediju tehnoloģijām. Viņa darbiem piemītošais vizionārisms rosina iztēli par utopiskās pilsētas nākotnes modeli.
Visu festivāla laiku paredzētas arī dažādas citas norises pilsētvidē – mākslinieku performances, ekskursijas pilsētvidē, lekcijas un priekšlasījumi.