Tikšanās laikā ar mākslinieku Pauli Liepu būs iespēja uzzināt, kas slēpjas aiz grafiku šķietamās atsvešinātības.
Sarunu vadīs izstādes kuratore Sniedze Kāle, kura iztaujās mākslinieku arī par jautājumiem saistībā ar Pauļa Liepas formulēto izstādes kopsaucēju: “Cinisks, auksts aprēķins, kurā cilvēce parādās kā nebeidzams mehānisms ar berzi, spriedzi, materiāla nogurumu un tvaiku, kas jānolaiž”.
Pauļa Liepas jaunākās izstādes nosaukumā Daiļo mākslu kabinets ietverta ironija un aicinājums noskaņoties uz telpu, kurā tiek preparētas varas attiecības un skatītāju bezpalīdzība. Grafikās attēloti cilvēku radītie kontroles mehānismi – shēmas, grafiki un šķērsgriezumi, kas ierāmēti saskaņā ar kolekcionēšanas praksi. Tajā iegūtās trofejas sakārto un kataloģizē, vienlaikus radot atsvešinātības iespaidu.
Mākslas darbu nošķiršana no ārējās vides ar stiklu sakrīt ar Pauļa Liepas novēršanos no ikdienišķām lietām, ar kurām viņš bija aizrāvies iepriekšējās personālizstādēs.
Šoreiz mākslinieku saista zīmīgas informācijas grafiskie veidoli, piemēram, lodes šāviņa trajektorija vai pistoles šķērsgriezums. Ģeometriskā spēle ar līnijām un laukumiem ir abstrakta, bet orientējoties grafiskajos simbolos – ļoti konkrēta.
Pauļa Liepas personālizstāde apskatāma līdz 6. maijam.