"- Nāc šurp, Sarkangalvīt, te tev būs salds rausis un vīna pudele, aiznes vecmāmiņai. Viņa ir slima un nespēcīga. Vīns un baltmaize tai dos spēku. Ej tūliņ, kamēr vēl nav tik karsts. Un, kad tu iziesi uz ceļa, tad ej rātni un pieklājīgi, nelec pāri grāvim, citādi tu sasitīsi pudeli un nebūs ko aiznest vecmāmiņai. Un, kad tu ieej viņas istabā, neskaties apkārt pa visiem kaktiem un neaizmirsti padot labdienu.
- Gan es visu izdarīšu labi jo labi, - atteica Sarkangalvīte un atvadoties pasniedza mātei rociņu."
/Brāļi Grimmi./
Tomēr Sarkangalvīte māmiņu neklausīja, ļāvās vilka vilinājumiem, novirzījās no taciņas un nonāca pelēča vēderā kopā ar vecmāmiņu. Kāpēc? Jo nezvērs ir daļa no paša cilvēka neapzinātās dabas, kas veidojusies evolūcijas gaitā. Zvērs nav ne slikts, ne labs. Zvērs ir un būs, kamēr vien mēs dzīvosim. Tikai no mums ir atkarīgs, vai Zvērs būs mūsu kalps vai pavēlnieks. Kad Zvērs kļūst par Nezvēru, mums nākas pakļauties tā rīcībai, jo pirmatnējais izdzīvošanas instinkts ir spēcīgs. Lai zvērs neplosītos un negribētu mūs aprīt, par to jārūpējas. Tomēr kā par to rūpēties, lai neietu Zvēra pavadā?
Par šīm neparastajām attiecībām ar savu "iekšējo Zvēru", sastopot to klusā meža ielokā, vēstīs Šulcas un Dēliņas-Lipskas izstāde Un vilks.
Rasa Šulca ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, līdz šim sarīkojusi piecas personālizstādes un piedalījusies virknē grupu izstāžu Latvijā un ārvalstīs. "Manu gleznu varoņi nav gluži mani ideāli vai svešinieki, bet drīzāk jau pētniecības objekti. Tomēr gleznu galvenais uzdevums ir ieinteresēt skatītāju nevis ar noteikto vizuālo tēlu, bet gan ar to, kas atrodas aiz šī tēla," komentē Šulca.
Dace Dēliņa-Lipska ir mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas koledžā un studijas turpinājusi Latvijas Mākslas akadēmijā, iegūstot bakalaura grādu modes dizainā. Vēlāk studējusi figurālās glezniecības meistardarbnīcā. Kopizstādēs un dažādos modes un mākslas projektos piedalās kopš 1998. gada. Mākslinieces nozīmīgākais iedvesmas avots ir cilvēks. Interese par modi un glezniecība organiski savijušās, radot modes ilustrācijai raksturīgo ekspresīvo līniju, viegli kāpināto izteiksmi un krāsu kontrastus.
Izstāde Un vilks Kalnciema kvartāla galerijā būs apskatāma katru dienu līdz 30.augustam no plkst. 10 līdz 22, izņemot svētdienas. Ieeja bez maksas.