Izstādes jēdzieniskais pamats meklējams kolektīvās atmiņas koncepta ieviesēja filozofa Morisa Halbvaha (Maurice Halbwachs) atziņās. Viņš norāda uz paralēlēm starp pieredzi un sabiedrības atmiņu, kura nebalstās tikai uz pagātni, bet gan vairāk ir tagadnes izpausme.
Izstāde tiek veidota kā konceptuāla telpa, kurā tērpos, objektos, fotoizdrukās, gleznās un videodarbos studenti runā par aktuālām tēmām, balstoties gan savā pieredzē, gan sabiedrības noskaņojumā. Izstādē piedalās: Santa Aulmane, Sanda Feldberga, Karīna Krista Līkanse, Ieva Mežule, Sigita Sniegs, Laima Ūdre, Simona Veilande.
“Apģērba kustība nereti ietekmē cilvēka siluetu un rada pilnīgi jaunu formu un telpu attiecībā pret ķermeni. Tāpat arī perspektīva, kur siluets ir atkarīgs no skatupunkta, tā leņķa un distances no vērotāja līdz apģērbam. Kopējā tēla ideja ir tapusi, novērojot apģērba un ķermeņa kustības mijiedarbību vienam ar otru, un to interpretējot grafiskā un lakoniskā formā. Perspektīvas un kustības īpatnības ir notvertas vairākos siluetos, izmantojot kontrastu kā instrumentu idejas tulkojumam,” tā par savu darbu Blurry pants saka Sanda Feldberga.
Sigita Sniegs: “Vajadzība pēc funkcionālisma savā ikdienā, manas dzimtas vīriešu amatniecības prasme un pieticīgā daba ir mantojums, kas man liek ieraudzīt un novērtēt apkārtējo priekšmetu patieso vērtību, to formu telpā, kvalitāti un oriģinalitāti kā nepieciešamību. Vectēva radītie “jaundarbi” ir kā pareizrakstības neprecizitāte, kurus uzlūkojot, izproti lietas pamatfunkciju un, kuri nejaušības rezultātā, atspoguļo asprātīgu nepareizību.”
Ikgadējā pasākuma Muzeju nakts ietvaros, kas notiek 20. maijā, no plkst. 18 studenti aicina uz instalāciju ar skatītāju iesaistīšanos Kolektīvā atmiņa.
Izstāde apskatāma līdz 28. maijam.