Arsenāls kļuvis par notikuma galveno atslēgas vārdu, gan tiecoties veidot sasaisti ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zāles Arsenāls ēkas funkciju gadsimtu gaitā, gan arī vēršot uzmanību uz bruņošanās vēsturi un tās aktualitāti mūsdienās.
Izstādes ietvaros telpa, kas kādreiz kalpojusi kā armijas noliktava, asociatīvā un tiešā veidā tiek izmantota kā ietvars eksponātiem, kas tapuši izzinot kultūrvēstures epizodes. Kristiana Brektes darbi Arsenāla zāli pārvērš laikmetīgā stāstījumā par cilvēka dabu īsta vai iedomāta apdraudējuma apstākļos. Atrastas fotogrāfijas, vernakulāri priekšmeti, sietspiedes, skulpturāli objekti, eļļas gleznojumi, noise mūzika iemieso autora izpratni par arsenāla būtību un tā nozīmi šodien.
Kristiana Brektes līdz šim vērienīgākā personālizstāde sastāv no jaunradītiem darbiem – lielformāta gleznojumiem, redīmeida objektiem un multimediālām instalācijām –, kas veltīti militārajai tēmai.
Brektes vizuālajā valodā atrodamas atsauces uz gotikas žanru, blekmetāla (Black Metal) subkultūru, strītārtu (Street Art), reliģiju, mākslas vēsturi un popkultūru. Mākslinieku aizrauj sabiedrības tumšā puse, savos darbos viņš apspriež nāves, ciešanu, seksualitātes, ticības un amoralitātes jēdzienus.
Kristians Brekte (1981) ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) scenogrāfijas apakšnozarē. Kopš 2003. gada sarīkojis vairākas personālizstādes, regulāri piedalījies grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Par darbu sēriju Rīgas madonnas (2010) Kristians Brekte nominēts Purvīša balvai un ieguvis titulu Labākais ārzemju mākslinieks vecumā līdz trīsdesmit pieciem gadiem starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē Art Vilnius’ 12.
Autora darbi no izstādes Gastronoms (2007) iekļauti britu izdevniecības Phaidon katalogā Younger Than Jesus”(2009), kurā apkopoti spilgtākie jaunie mākslinieki no visas pasaules vecumā līdz 33 gadiem. 2014. gadā izdevniecībā Neputns tika izdots mākslinieka radošajai darbībai veltīts katalogs Brekte.
Kristians Brekte ir arī praktizējošs scenogrāfs, LMA Audiovizuālās mediju mākslas nodaļas asociētais profesors un Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares vadītājs.
Izstādes kuratore ir mākslas zinātniece Elīna Sproģe.
Izstādes ietvaros, 4. decembrī plkst. 15 notiks tikšanās ar mākslinieku Kristianu Brekti un izstādes kuratori Elīnu Sproģi, sarunu vadīs mākslas zinātniece Arta Vārpa.