Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izstāde Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā skatāma klātienē ar iepriekšēju reģistrāciju

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā no 21. aprīļa līdz 4. maijam tiek īstenots pirmais Kultūras ministrijas rosinātais pilotprojekts drošai kultūrvietu publiskās darbības atsākšanai. Izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā varēs apmeklēt, iepriekš reģistrējoties, informēja muzeja pārstāvji.

Pilotprojekta īstenošanai LNMM vērs durvis starptautiski novērtētai izstādei Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā. Tā 2018. gadā tika eksponēta prestižajā Orsē muzejā Parīzē, pēc tam Tallinā Kumu mākslas muzejā un Viļņā Lietuvas Nacionālā mākslas muzeja Nacionālajā mākslas galerijā. Rīgā kā pēdējā noslēdzošajā eksponēšanas vietā izstāde tika atvērta 2020. gada 19. novembrī. Tomēr jau 21. decembrī nolūkā ierobežot Covid-19 izplatību muzeju publiskā darbība tika pārtraukta, tādējādi ievērojami ietekmējot izstādes apmeklējumu. Starpvalstu sadarbības līgumu ietvaros pēdējais iespējamais pagarinājums ir līdz 2021. gada 4. maijam. Tāpēc, atverot muzeju, tiks dota iespēja, gan ļoti ierobežotā laika periodā, interesentiem izstādi apmeklēt.

Kultūras ministrijas pilotprojektu mērķis – pēc iepriekš izstrādātām vadlīnijām pārbaudīt epidemioloģiski drošu kultūras pasākumu norises iespējamību gan kultūrvietu apmeklētājiem, gan to darbiniekiem. Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) ar iepriekšēju pieteikšanos uz konkrētu apmeklējuma laiku ikvienam interesentam būs iespēja apskatīt vērienīgo visu triju Baltijas valstu simtgades kopprojektu Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā.

No epidemioloģiskā viedokļa muzeji atzīti par vienu no drošākajām publiskā apmeklējuma vietām, kurās iespējams organizēt vienmērīgu apmeklētāju plūsmu, ievērot divu metru distanci un citas epidemioloģiskās drošības prasības. Īpaši to var attiecināt uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēku Jaņa Rozentāla laukumā, kurā ir liela telpu kvadratūra un kubatūra, darbojas klimata un ventilācijas regulējošā sistēma, kas veic nepārtrauktu gaisa kvalitātes monitoringu. Muzejs spēj nodrošināt virkni piesardzības pasākumu, lai apmeklētāji un darbinieki justos droši, tai skaitā telpu un virsmu tīrīšanu un dezinfekciju, bezkontakta norēķinus, kā arī ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties ēkā, nodrošinot uz vienu personu ne mazāk kā 25 m² telpas.

"Noslēdzot projekta prezentāciju Rīgā, varam secināt, ka spējām pievērst uzmanību Baltijas valstīm gan kultūras, gan politiskajā un diplomātiskajā līmenī, neatstājot vienaldzīgus izstādes apmeklētājus Parīzē, Tallinā, Viļņā un Rīgā. Mēs esam devuši savu ieguldījumu, atklājot Baltiju Francijai un Eiropai un vienlaikus pierādot paši sev, ka spējam kopā piepildīt jaudīgas idejas," stāsta projekta vadītāja, LNMM Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja Dr. art. Ginta Gerharde-Upeniece.

Līdz 4. maijam muzejs būs atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00.

Muzeja kasi slēdz vienu stundu pirms muzeja darba laika beigām – plkst. 19.00. Muzeja kases darba laiks var tikt saīsināts un apmeklētāju ielaišana muzejā var tikt pārtraukta, ja tiek sasniegts maksimālais atļautais apmeklētāju skaits. 15 minūtes pirms darba laika beigām sākas pakāpeniska ekspozīcijas slēgšana.

Muzejs pieejams tikai individuāliem apmeklētājiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem.

Lai nodrošinātu vienmērīgu plūsmu un uz vienu personu ne mazāk kā 25 m² telpas, ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties ēkā – 50, savukārt izstādē – 30. Apmeklētājiem jāievēro divu metru distance. Ieteicamais izstādes apmeklējuma ilgums – līdz 60 minūtēm.

Pieteikt sev vēlamo apmeklējuma datumu un laiku var, iesniedzot pieteikuma veidlapu tiešsaistē bitly.com/makslasmuzejs vai zvanot no plkst. 9.00 līdz 18.45 uz telefonu (+371) 67 324 461. Pēc reģistrācijas veikšanas apmeklētājiem ir iespēja iegādāties biļeti gan muzeja kasē (ieteicams izmantot bezkontakta norēķinus vai norēķinus ar karti), gan attālināti lietotnē Mobilly.

Muzejs nesniedz pakalpojumus personām, kuras neievēro epidemioloģiskās drošības prasības, tai skaitā nelieto sejas masku.

Muzejs sniedz pakalpojumus tikai tiem apmeklētājiem, kas pareizi izmanto mutes un deguna aizsegu – medicīniskās sejas maskas, nemedicīniskās (higiēniskās vai auduma) sejas maskas, nosedzot muti un degunu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja