Profesors Gunārs Bībers ir leģenda vairākām studentu paaudzēm. Astoņas lekcijas ir daļa no viņa lasītā kursa Drāmas teorija aktieru specialitātes studentiem Latvijas Kultūras akadēmijā 2000. gada rudens semestrī, kad tās tika ierakstītas magnetofona lentā. 2020.–2021. gadā lekcijas tika atšifrētas un izveidots manuskripts, kas ietver lekcijas par drāmas kompozīcijas pamatelementiem, traģēdiju, komēdiju, drāmu, to specifiku un žanriem, kā arī divas ievadlekcijas par Henriku Ibsenu un Bertoltu Brehtu – diviem dramatiķiem, kuriem profesors savā dzīvē pievērsis īpašu uzmanību. Lekcijas ir studiju kursa daļa un vienlaikus – ieskats būtiskos jautājumos drāmas teorijā un vēsturē. Lekciju teksts ir rediģēts, atsakoties no vārdu atkārtojumiem, liekvārdiņiem, pauzēm, tomēr nav mēģināts to pārvērst literāri gludā tekstā.
Teātra režisors, LKA profesors Elmārs Seņkovs atminas: “Gunārs Bībers vienmēr pret studentiem izturējās ar cieņu, runāja ar mums kā ar lieliem māksliniekiem, vienmēr ļoti gatavojās lekcijām. Patiesībā katra viņa lekcija bija vesels priekšnesums – tai ir dramaturģija, un ir noslēgums.” Tie, kas klausījušies Gunāra Bībera lekcijas un jau paguvuši iepazīties ar grāmatu, atzīst, ka, to lasot, iespējams “dzirdēt” profesora balsi un izteiksmi, atsaukt atmiņā profesora humora izjūtu un ironiju. Savukārt tie, kas nav lekcijas dzirdējuši, grāmatā iepazīsies ar ievadu drāmas pamatprincipos.
Atklāšanas pasākumā apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt grāmatas fragmentus profesora Gunāra Bībera studentu, šobrīd Latvijā labi zināmu aktieru un režisoru, lasījumā, kā arī ieraudzīt profesoru divos video fragmentos – 1999. gadā tapušajā dokumentālajā filmā Lekcija par profesoru (režisors Krišs Ozols) un Andreja Verhoustinska un Raimonda Brieža veidotajā sarunā ar profesoru 2024. gada 7. martā.
Grāmatas tapšanā iesaistītā komanda: redaktors – Raimonds Briedis, literārā redaktore – Ligita Bībere, konsultante – Līga Ulberte, korektore – Juta Ance Ķirķis, dizains – Klāvs Priedītis.
Ieeja pasākumā bez maksas.