Ņujorkas Baltijas filmu festivāls ir dibināts 2018. gadā kā trīs Baltijas valstu simtgades pasākums un kopš tā laika izaudzis par lielāko Baltijas filmu festivālu Amerikas Savienotajās Valstīs un ārpus Eiropas vienīgo, kuru atbalsta Latvijas, Igaunijas un Lietuvas nacionālās kinoinstitūcijas. Filmu seansi notiek Ņujorkas Skandināvu nama kinozālē, piedāvājot skatītājiem arī satikties ar filmu autoriem un radošo komandu pārstāvjiem; katru valsti šogad pārstāv trīs pilnmetrāžas filmas un divas īsfilmas, kas apvienotas kopīgā programmā Baltic Shorts Program.
Latvijas filmu izlasi šajā festivālā aizsāks režisores Elzas Gaujas sirsnīgais stāsts Pastkarte no Romas (seanss 8.11., tiešsaistē 9.–17.11.), kas šāgada sākumā izpelnījās lielu popularitāti Latvijā un saņēma arī nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā gada labākā spēlfilma. 9. novembrī skatītājiem tiks piedāvāta režisora Dāvja Sīmaņa vēsturiskā spēlfilma Marijas klusums (tiešsaistē 10.–17.11.), Latvijas un Lietuvas kopražojums, kas jau iezīmējies kā Baltijas kontekstā nozīmīgs darbs, saņemot Baltijas Asamblejas balvu mākslā. Baltijas īsfilmu programma Skandināvu namā tiks demonstrēta 10. novembrī, Latviju šajā programmā pārstāv režisora Uģa Oltes spēles īsfilma Upurjērs (2023) un režisoru Jāņa Ābeles un Toma Šķēles īsfilma Baltās lapas bieds (2024).
Ņujorkas Baltijas filmu festivāla klātienes seansu noslēgumā 10. novembrī skatītāji satiksies ar režisora Ginta Zilbaloža animācijas filmu Straume, un šis būs ekskluzīvs seanss tikai festivāla klātienes publikai – Straume netiks demonstrēta tiešsaistē, jo tieši šajā laikā sākas filmas intensīvā dalība Oskara balvu sacensībā, kas paredz daudzus klātienes seansus ASV Kinoakadēmijas biedriem, turklāt 22. novembrī Straume nonāks ASV kinoteātru repertuārā – vispirms Ņujorkas un Losandželosas lielākajos kinoteātros, pēc tam arī citos, kopā vairāk nekā 200 kinoteātros visā ASV.
Ņujorkas Baltijas filmu festivāla organizēšanu atbalsta trīs Baltijas valstu kino institūcijas (Nacionālais Kino centrs, Lietuvas Kino centrs un Igaunijas Filmu institūts), diplomātiskie dienesti un diasporas organizācijas, arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), ALA, PBLA Kultūras fonds, Latvijas vēstniecība ASV, Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO, Latvijas goda konsulāts Vermontā, Latvijas uzņēmums ASV Edhard Corporation un citi sadarbības partneri.