Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Latvijā top pirmais seriāls par Dziesmu un deju svētku dalībniekiem

Latvijā top pirmais seriāls par Dziesmu un deju svētku dalībniekiem Kolektīvs – astoņas komēdijdrāmas žanra sērijas, ko veidos astoņi režisori, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Linda Ertmane.

Ikvienam korim, deju kolektīvam vai citam svētku dalībniekam ir iespēja kļūt par seriāla scenārija līdzautoru, atsūtot savu stāstu seriāla veidotājiem. Tas var būt asprātīgs notikums, skaistas atmiņas vai neparasts atgadījums, kas ir pašu piedzīvots vai par kuru dzirdēts nostāstos. Seriāla veidotāji meklē stāstus, kas ļautu skatītājiem saprast, kā noris dzīve starp svētkiem un koncertiem, kādas attiecības, kaislības, priekus un arī bēdas, strīdus un salabšanu piedzīvo svētku dalībnieki – visu to, ko nav iespējams uzburt neviena režisora iztēlē.

Savu stāstu var iesniegt šeit.

Katrai seriāla sērijai būs savs režisors - Oskars Rupenheits, Aiks Karapetjans, Marta Elīna Martinsone, Roberts Kuļenko, Elza Gauja, brāļi Ābeles (Raitis Ābele un Lauris Ābele), Čižiks jeb Aivars Čivželis un Edgars Kaupers -, un katra no tām būs atsevišķa īsfilma, kas veidota režisoram raksturīgā manierē. Tas, kas vieno visas sērijas, – to darbība risinās Dziesmu un deju svētku kustības kolektīvos, galvenie varoņi ir šo kolektīvu dalībnieki, un notikumi ir balstīti patiesos stāstos. Vienlaikus seriāla veidotāji uzsver – tas nebūs stāsts par Dziesmu un deju svētkiem, svētki ir šo notikumu fons.

"Dziesmu un deju svētki notiek tāpēc, ka dziedātāji un dejotāji pulcējas, mēģina, koncertē un vienkārši ir kopā arī piecu gadu pauzē starp svētkiem. Mēs gribam izpētīt un parādīt, kas viņus satur kopā, jo šīs kopības iemesls ir kas vairāk nekā dziesma, vairāk nekā deja – tās ir cilvēcīgas attiecības, kuras vieno dziesma un deja," stāsta seriāla producente Zane Ozoliņa.

"Manuprāt, iemesli, lai balstītu seriālu patiesos notikumos, ir gan visiem zināmie (piemēram, tas, ka dzīve ir aizraujošāka par lielāko daļu izdomājumu), gan tas, ka Latvijā ir ārkārtīgi daudz cilvēku, kuriem dalība koros, deju ansambļos un citos kolektīvos kopā ir sagādājusi daudz spilgtu piedzīvojumu un pārdzīvojumu, kurus viņi, visticamāk, atcerēsies visu mūžu. Mēs gribam dot iespēju skatītājiem uzzināt kaut nelielu daļu no šiem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem,” saka seriāla producents Māris Lagzdiņš.

Ar XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieldrauga LMT atbalstu seriāls Kolektīvs no jūnija būs skatāms LMT Viedtelevīzijā un internetā. 

"Seriāla iecere fokusēties uz pašiem Svētku dalībniekiem, to stāstiem un piedzīvojumiem būs lieliska iespēja plašākai sabiedrībai ieskatīties plašās kopienas sirdī, un, cerams, iedvesmos daudzus pašiem aktīvi iesaistīties un kļūt par Dziesmu svētku dalībnieku jau nākamajos Svētkos 2028. gadā," akcentē Daina Markova, XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku izpilddirektore.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Liepājas teātrī top iestudējums Ziloņa dziesma

Liepājas teātrī režisora Dmitrija Petrenko vadībā notiek darbs pie kanādiešu dramaturga Nikolā Bijona lugas Ziloņa dziesma iestudējuma, kuram režisors devis žanrisko apzīmējumu – skarbas spēlītes ...

Programmas atdzimšana kā dāvana klausītājiem

Latvijas Universitātes vīru koris Dziedonis un tā mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars aicina uz albuma Ziedonis & Dziedonis prezentācijas koncertu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zā...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja