Cilvēka pieskāriens. Restauratoru darbu izstāde (30.03.-30.12.2023.)
Izstāde eksponēti vairāk nekā 70 muzeja krājuma priekšmeti, kas restaurēti pēdējo 50 gadu laikā. Lai gan tā ir pavisam neliela daļa no kopējā restaurēto priekšmetu apjoma, tomēr tie ir īpaši izvēlēti, lai parādītu gan dažādu materiālu restaurāciju, gan restaurācijas procesa sarežģītību. RVKM Restaurācijas nodaļas meistari veic stājglezniecības, grafikas, fotomateriālu, rokrakstu, dokumentu, grāmatu, metāla, tekstila, keramikas, stikla, porcelāna izstrādājumu, mēbeļu, kokgriezumu un citu interjera iekārtas priekšmetu un arheoloģiskā materiāla restaurāciju.
Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumisenajā Rīgā. 13.–18. gs. (līdz 01.10.2023.)
Izstādē apskatāmi senākie Rīgā uzietie spēļu piederumi, kas attiecas uz viduslaiku pilsētas pirmsākumiem 13. gadsimtā, kā arī līdz pat 18. gadsimtam bērnu un pieaugušo rīdzinieku izklaidēs un praktisku iemaņu apguvē izmantotie spēļu elementi. Muzeja arheoloģiskā krājuma izstāde izveidota muzeja ekspozīcijas Rīga Livonijas sastāvā. 13.-16. gs. zālē.
Ekspozīcijā - Sen aizmirstas lietas jūrniecībā. (līdz 30.04.2023.)
19. gs. 60. gados Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastē sāka būvēt buriniekus, kas radīja un veicināja apvērsumu Latvijas piekrastes iedzīvotāju ikdienas dzīvē. Tika pielietoti jauni kuģu būves darba rīki, radīti jauni burinieki, jauni, ar kuģniecību saistīti ikdienas valodas jēdzieni. Toreiz tas bija kaut kas jauns, bet tagad, pēc simts un vairāk gadiem, to var nosaukt tikai par sen aizmirstām lietām jūrniecībā, kuras spilgti raksturo tā laika jūras braucēju laikmetu.