Šogad aprit 100 gadu, kopš 1925. gadā Parīzē notika iespaidīga Starptautiskā modernās dekoratīvās un rūpnieciskās mākslas izstāde. Tā ne vien deva nosaukumu jaunam dizaina virzienam, Art Deco, bet arī ietekmēja arhitektūru, interjera, modes un grafisko dizainu vēl daudzas desmitgades.
Modes vēsturnieks un kolekcionārs Aleksandrs Vasiļjevs stāsta: «Izstāde kļuva par vienu no starpkaru perioda spožākajiem starptautiskajiem notikumiem dizaina jomā, kā arī par jaunā stila un daudzu autoru darba grandiozāko apkopojumu. Svarīgi, ka tajā ar panākumiem piedalījās arī Latvija, saņemot vairākus apbalvojumus. Septiņu mēnešu laikā izstādi apskatīja gandrīz 16 miljoni apmeklētāju.»
Art Deco stils sevī apvienoja šķietami ārkārtīgi atšķirīgus strāvojumus un iedvesmas avotus – to vidū bija gan modernie mākslas virzieni, īpaši kubisms un supremātisms, vēlāk arī ekspresionisms, gan interese par eksotisko, tostarp Seno Ēģipti, Japānu, Ķīnu un Centrālameriku. Tā bija arī vēlme atgūties pēc kara laika haosa, tiecoties pēc simetrijas, stabilitātes, greznības un mūžīgo svētku atmosfēras. Milzīga nozīme bija arī rūpniecības, un tehnikas attīstībai, kas padarīja populāru vēsu, metālisku spīdumu, ātrus auto, kā arī jauna veida ēkas, kas tiecās pēc lielākas funkcionalitātes.
Modes muzeja izstāde ir veltījums žilbinošajai, eksotiskajai un satriecoši skaistajai Art Deco modei, kas tapa 20. gadsimta 20. un 30. gados – un turpina valdzināt arī teju 100 gadus vēlāk. Izstādē būs apskatāmi tērpi un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas, kā arī no Modes muzeja krājuma un no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma.