Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Klajā nācis Ērikas Bērziņas dzejoļu krājums bērniem Mammas dzejoļi

Laikā, kad ģimenes vairāk nekā jebkad agrāk piedalās bērnu mācību norisēs, izdevniecība Liels un mazs sagaida jauno mācību gadu ar Ērikas Bērziņas dzejoļu krājumu bērniem un viņu ģimenēm Mammas dzejoļi, ko ilustrējusi Anna Vaivare.

Krājums veidojies kā poētiski vērojumi par attiecībām kuplā ģimenē, izmantojot gan bērnu, gan vecāku skatpunktus, lai radītu dzīvu ģimenes kopības izjūtu. Savā ziņā tā ir ģimenes dienasgrāmata, bērni dzimst, aug, veidojas savstarpējās attiecības, tiek piepildīta, atklāta un aizvien paplašināta viņu pasaule. Taču dzejoļu tēlainība un autores spēja jebkurā ikdienas situācijā, kas tik pazīstama visām ģimenēm ar maziem bērniem, atrast kontrapunktu dažādu vecumu atšķirīgajiem redzējumiem, padara šo ģimeni par savējo ikvienam lasītājam.

Dzejoļi rāda mammas un bērnu dzīvi kā spēli, kurā noteikumi un uzdevumi nemitīgi mainās, bērniem augot, un katrs ģimenē ir šīs aizraujošās spēles dalībnieks. Mammas un bērnu acīm skatīta, ģimene ir dinamiska atklājumu un pārsteigumu iespēja, jo mīlestība un iejūtība rada jauno un interesanto arī no ikdienas darbiem, rutīnas, strīdiem un putras katliem. Arī Ilustratore Anna Vaivare pratusi izvairīties no idilliskuma un statiskuma ģimenes "iekšējās dzīves" atveidojumā, vizuāli akcentējot kustību, tempu, krāsainību. Ilustrācijas, kurās mamma spēj atrasties visās vietās vienlaikus, atrodas vieta arī kaķim, vārnām un citiem svarīgiem ģimenes locekļiem, bet uz gājēju pārejas dzīvo īsta zebra.

Grāmatas emocionālā vide ir lasītājam ļoti iedvesmojoša. Grāmata būs vienlīdz saistoša lasāmviela visai ģimenei. Krājuma dzejoļi savieno bērnus un pieaugušos, ļaujot katram vecumam saprast un pārdzīvot notikumus atbilstoši savai pieredzei un veidot sarunu par savu ģimeni.

Grāmatas atvēršanas lasījums notiks 6. septembrī plkst. 14 festivāla Dzejas dienas pasākuma Ūdensdzeja ietvaros peldošajā galerijā Noass uz AB dambja.

Ērika Bērziņa dzejā bērniem debitējusi ar publikācijām gadagrāmatā Garā pupa, vairākkārt piedalījusies bērnu literatūras lasījumos, kas saistīti ar Jāņa Baltvilka balvas pasniegšanas pasākumiem; viņa ir arī žurnāla Mans Mazais galvenā redaktore.

Māksliniece Anna Vaivare savu vietu Latvijas un pasaules ilustrācijā iekarojusi pamazām un ar pacietību, gan veidojot komiksus komiksu žurnālam Kuš!, gan ilustrācijas bērnu un pieaugušo grāmatām. Anna Vaivare piedalījusies sērijas Bikibuks veidošanā, 2016. gadā saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu grāmatu mākslā par ilustrācijām Leona Brieža dzejas krājumam Saputrotā putra, savukārt Ineses Zanderes bilžu grāmata Zirgā ar Annas Vaivares ilustrācijām 2017. gadā ieguvusi Zelta ābeles apbalvojumu kā gada skaistākā grāmata bērniem.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Saprast uzreiz. Jura Podnieka fenomens

5. decembrī dokumentālā kino režisoram un operatoram Jurim Podniekam apritētu septiņdesmit gadu. Juris Podnieks (1950–1992) prata ignorēt fizikas likumus. Nu labi, gravitāciju varbūt ne, bet inercei...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja