Labra nams ir unikāla skaņas horeogrāfija, kuru izveidojusi mākslinieku apvienība IevaKrish (Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants) sadarbībā ar komponistu Jēkabu Nīmani. Tās pamatā ir ap un starp apmeklētājiem veidota horeogrāfija un tai sekojoša skaņa - Jēkaba Nīmaņa radītas īsas muzikālas vienības, kuru atskaņošanas gaitu, vietu un secību nosaka mākslinieku veidotais, vizuāli neredzamais dejas raksts.
Izrāde apvieno horeogrāfiju un skaņu, lai radītu unikālu un visaptverošu pieredzi, paverot durvis uz sajūtu pasauli. Apmeklētāji tiks vadīti cauri skaņas izrādei, piedzīvojot to ar aizsietām acīm un paļaujoties tikai uz savu dzirdi. Izrādē piedalās četri dejotāji, kas aprīkoti ar īpaši izstrādātiem elektroniskiem mūzikas instrumentiem, veidojot dinamisku, telpisku skaņas ainavu. Katram skatītājam tiek piešķirta nejauši izvēlēta vieta, nodrošinot patiesi unikālu dzirdes ceļojumu.
Labra nams ir veidots ar nodomu radīt iekļaujošu klātienes mākslas darba pieredzi ārpus vizuālās uztveres, tādejādi izrāde ir īpaši piemērota cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tādēļ pirms izrādes plkst. 17.00 Latvijas Nacionālais mākas muzejs izrādes apmeklētājiem piedāvā apmeklēt neredzīgām un vājredzīgām personām pielāgotu ekskursiju muzejā, kas papildināta ar taktilu un muzikālu pieredzi. Ekskursijai lūdzam pieteikties, rakstot uz [email protected].
"Jau astoto gadu programmas People to People ietvaros Latvijā atbalstām iekļaujošus mākslas un kultūras notikumus, kas veicina izpratni par atšķirīgo un iedrošina veidot dialogu par nozīmīgiem tematiem. Arī Labra nams ir viens no šādiem kultūras notikumiem, radot unikālu pieredzi ārpus vizuālās uztveres, iesaku piedzīvot ikvienam," saka British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.
Apvienojot mērķi veidot viesizrāžu tīklu Latvijā un vēlmi ar izrādi Labra nams sasniegt pēc iespējas plašāku mērķauditoriju Latvijā, ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Vidzemes plānošanas reģiona un British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu tapis izrādes Labra nams viesizrāžu cikls.