Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā gandrīz katrā dzīves jomā ir iespējams atrast kādu mobilo lietotni vai videopamācību, bet fitnesa nozarē tādu ir neskaitāmi daudz. Dažas iestrādātas jau mūsu viedtālruņos un palīdz, piemēram, skaitīt ikdienā veiktos soļus (tiesa gan, tikai tos, ko mērojam, nesot līdzi telefonu). Nenoliedzami sportošanas uzsākšana prasa saņemšanos, un tiem, kas ar kustībām ir uz "jūs", pirmo reizi doties uz sporta klubu ir īsts izaicinājums. Labāk pavingrot mājās, smeļoties piemērus interneta dzīlēs. Arī tiem, kas dzīvo tālu no pilsētām, kur pieejami sporta klubi, lielās darba slodzes dēļ netiek vingrot regulāri vai citu iemeslu dēļ ir piesaistīti mājai, piemēram, jaunās māmiņas, vingrošana, izmantojot videopamācības vai mobilās aplikācijas, var šķist ērts risinājums.
Ja vēlies uzaudzēt iespaidīgu muskuļu masu, agri vai vēlu nāksies doties uz sporta zāli, jo mājās nebūs pieejams attiecīgs inventārs, lai šo mērķi sasniegtu. Taču, ja gribi tikai labi izskatīties un labi justies, pilnīgi pietiek ar to, ka darbojies mājas apstākļos – vingro, jogo, skrien un tā tālāk. Aktīvam, veselam cilvēkam, kurš jau iepriekš ir kustējies un pazīst sava ķermeņa iespējas, palīgs ikdienas treniņiem var būt kāda no fitnesa lietotnēm. "Manis izstrādātajā aplikācijā MonacoFit papildus vingrojumiem ir arī pieejams uztura plāns katrai dienai. Veidojot aplikāciju, ir padomāts, lai treniņu programma dotu maksimālu efektu, un bez saskaņotas ēdienkartes tas būs lēnāks, mazāk pamanāms, tādēļ, sākot sportot, nepietiek tikai ar kustībām, bet ir vajadzīgs veselīgs balanss arī citās jomās," stāsta fitnesa lietotnes MonacoFit izveidotāja trenere Paula Freimane.
Ja dodies uz sporta klubu trenēties grupu nodarbībās vai individuāli pie trenera, arī viņam vari jautāt par pareizu ēšanu. Kvalificētam trenerim vajadzētu spēt sniegt šādus ieteikumus atbilstoši slodzei un cilvēka ķermeņa stāvoklim. Uzsākot trenēties, vajadzētu samazināt alkohola patēriņu un atmest smēķēšanu, sakārtot dienas režīmu un naktīs pilnvērtīgi izgulēties. Tad rezultāti, ko sniedz fiziskās aktivitātes, būs pamanāmāki un arī kustēties būs vieglāk.
Tomēr katrs mēs esam tik atšķirīgi, tāpat arī mūsu izturība, prasmes, veiklība, vecums, svars… Kā vieni un tie paši vingrojumi un slodze, ko piedavā fitnesa lietotnes, var derēt visiem? Turklāt, vingrojot savā nodabā mājās, neviens mūs neuzrauga, vai izdarām kustību pareizi, vai slodze ir atbilstoša. Jātic autoritātei, kura svīst ar mums kopā no datora vai telefona ekrāna.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 9. augusta, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!