Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Sportošana

Vairāk nekā 70 Latvijas sporta un fitnesa klubi sestdien piedāvās bezmaksas treniņus

23. septembrī Eiropas mēroga kampaņas #BEACTIVE DAY ietvaros Latvijas Veselības un Fitnesa asociācija (LVFA) aicina iedzīvotājus pievērsties aktīvākam un veselīgākam dzīvesveidam, tādēļ šajā dienā vairāk nekā 70 Latvijas sporta un fitnesa klubi atver savas durvis un piedāvā bezmaksas nodarbības un sertificēta trenera konsultācijas par pareizu vingrojumu izpildi, veselīgu dzīvesveidu un citiem interesējošiem jautājumiem.

Nepārspīlēt, bet arī nedarīt par maz

Covid-19 izraisīto ierobežojumu un mājsēdes laikā daudziem pastiprināti nācās sevi motivēt, lai ikdienā turpinātu kustēties un saglabātu vismaz daļu no līdz tam ierastā fizisko aktivitāšu apjoma, bet tagad, kad ierobežojumi pakāpeniski mazinās, arī laikapstākļi kļūst arvien patīkamāki un sportošanu savā dzīvē atkal var iekļaut arvien lielākās devās, daudziem, iespējams, būs mazliet jātur sevi grožos, lai aiz lieliem priekiem neiekristu otrā grāvī – lai, atsākot sportot, nepārforsētu, nepārslogotu savu ķermeni un nenodarītu tam pāri.

Sākt sportot var jebkurā vecumā

Divdesmit gadu laikā sabiedrības attieksme pret aktīvu dzīvesveidu un sportu ir fantastiski uzlabojusies, taču šādas lieliskas idejas kā Eiropas Sporta nedēļa ir jāveicina un jāvirza uz priekšu, lai uzlabotu dzīves kvalitāti, uzskata pazīstamais kardioķirurgs Andrejs Ērglis, kurš intervijā pastāstīja par kustīguma nozīmi un mazkustīguma sekām.Fragments no Eiropas Sporta nedēļai veltītās intervijas:

Vispiemērotākā sportošanai - Van Halen dziesma Jump

Jaunā aptaujā par sportošanai vispiemērotāko dziesmu atzīts amerikāņu smagā roka grupas _Van Halen hits Jump. _Atzīmējot Londonas olimpisko spēļu sākumu, Lielbritānijas autortiesību aģentūra _PRS for Music _aptaujāja savus darbiniekus, lai noskaidrotu fiziskām aktivitātēm piemērotāko dziesmu.Pirmajā divdesmitniekā iekļuva arī grupas ABBA dziesma _The Winner Takes It All, grupas Survivor _enerģiskais hits _Eye of the Tiger _un Tīnas Tērneres dziesma _Simply The Best.

Pie kā noved mazkustīgs dzīvesveids?

Dienā vismaz astoņas stundas pavadi pie datora, jo darbs tāds? Brīvajā laikā viena no tīkamākajām atpūtas formām – TV, seriāli un jaunākās filmas? Katru nedēļu apsolies, ka beidzot iesi uz sporta klubu vai arī uzsāksi vingrot mājās pati, bet viss tā arī paliek solījumu stadijā? Kā mazkustīgais dzīvesveids patiesībā ietekmē tavu veselību, jautājam fizioterapeitei un masierei Rigondai Siliņai no Veselības centra 11.****

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide