Vispirms – vislabāk ir savas vēlmes un mērķus pierakstīt. Turklāt ieteicams, lai tie būtu reālistiski. "Ja ir liels liekais svars, mērķis nevar būt slaids augums divos mēnešos! Tā tas būtu tikai pasakās. Pieraksti, ko darīsi, ar ko sāksi, pie kādiem speciālistiem un kad iesi. Raksti to plānotājā – uz darba sapulcēm taču mēs ejam, tad kāpēc piemirstam par sevi?! Raksti uztura dienasgrāmatu!" iesaka Sondore.
Jāplāno ilgtermiņā un jāiemācās atrast sev piemērotāko ēšanas veidu. Diētas, īpaši tās, kas sola strauju svara zudumu dažās nedēļās, pilnīgi noteikti nebūs ilgtermiņa risinājums, jo, cik ātri svars tiek zaudēts, tik ātri tas tiek atkal atgūts. "Ir jāiemācās ēst veselīgi un mēreni ikdienā, nevis mēnešus trīs mocīties pusbadā un tad to atgūt ar uzviju. Nav jēgas mēnesi ievērot vienu interneta diētu, tad ēst pēc ājurvēdas, tad – pēc makrobiotikas u. c. principiem vai kļūt par vegānu, atteikties no noteiktiem produktiem, taisīt produktu nepanesamības testus... Kur šajā visā esi tu pats?" spriež Sondore un norāda, ka cilvēki ar jaunu apņemšanos nereti cenšas pašrocīgi risināt problēmas, kuras būtu jārisina komandā ar psihoterapeitu un uztura speciālistu.
Kārdinājumi ir katram savi (vieniem saldumi, otriem pusfabrikāti, citiem – iedzeršana ik vakaru), un te vairs nav runa par ēšanas veida maiņu, bet par to, kāpēc mēs šādi grēkojam un kas mūs uz to mudina – stress, attiecības, neapmierinātība ar sevi, neizgulēšanās, pārstrādāšanās.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 10. janvāra, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!